STUDENTIMA DERBI U PODGORICI: Peti poraz Budućnosti

23.12.2023. 21:33
KK Studentski centar, KK Budućnost
KK Studentski centar, KK Budućnost / Izvor: Foto: ABA liga

Nastavlja se ABA liga...

Košarkaši Studentskog centra su savladali Budućnost u gostima, rezultatom 82:94, u okviru 13. kola ABA lige. Izabranici Dejana Jakare su do pobede došli posle dobre igre u poslednjem kvartalu. Studentski centar je tako prekinuo niz od dva uzastopna poraza i nalazi se na šestom mestu sa sedam pobeda i šest poraza. Budućnost je peta sa skorom 8-5.

ABA LIGA: FMP produžio agoniju Mornara!KK FMP

ABA LIGA: FMP produžio agoniju Mornara!

Partizan završio posao, ali Evroliga OVO ne dozvoljava?! Rođeni Teksašanin potpisuje na 1+1 godinu uz jednu ZAČKOLJICUŽeljko Obradović, KK Partizan

SPREMNA ZAMKA ZA PARTIZAN: "Sprečiti im šut za tri i skok u napadu"KK Zadar

SPREMNA ZAMKA ZA PARTIZAN: "Sprečiti im šut za tri i skok u napadu"

Utakmica je bila dosta izjednačena, raspucale su se obe ekipe u prvoj četvrtini, ali je Studentski centar imao poen prednosti po isteku prvih 10 minuta meča – 24:25.

I druga deonica je bila sa velikim brojem poena, ali "revolveraški" obračun je prirao Budućnosti, koja je sa +2 otišla na pauzu – 49:47.

Sve vreme je bila rezultatska klackalica i nijedan tim nije uspeo da stekne veću prednost.

Tokom treće deonice, više puta se smenjivalo vođstvo. Sredinom kvartala Studentski centar je uspeo da dođe do +5 (55:60), ali veoma brzo se domaća ekipa vratila u egal.

Do kraja treće četvrtine Studentski centar je ponovo preuzeo vođstvo – 64:65.

Tokom poslednje deonice, gosti nisu ispuštali prednost, a sredinom iste uspeli su da se "odlepe" i dođu do dvocifrene prednosti – 71:82.

Do kraja meča Studentski centar je rutinski priveo meč kraju i upisao pobedu – 82:94.

Ekipu Studentskog centra je do pobede predvodio Kenan Kamenjaš sa dabl-dabl učinkom od 26 poena i 10 skokova, pratio ga je David Marković sa 17 poena i devet skokova, Igor Drobnjak je upisao 13 poena uz četiri skoka i dve asistencije.

Dvocifreni su bili još Borna Kapusta (6as) i Mateo Drežnjak sa po 10 poena.

Kod Budućnosti, najbolji je bio Andrija Slavković sa 20 poena i četiri skoka, a pratili su ga sa po 12 poena Džakori Vilijams (11sk), Mekinli Rajt (5as) i Jogi Ferel (4as).

U narednom kolu Budućnost gostuje Mornaru, dok Studentski centar dočekuje Split.