СТУДЕНТИМА ДЕРБИ У ПОДГОРИЦИ: Пети пораз Будућности

23.12.2023. 21:33
KK Studentski centar, KK Budućnost
KK Студентски центар, KK Будућност / Извор: Фото: АБА лига

Наставља се АБА лига...

Кошаркаши Студентског центра су савладали Будућност у гостима, резултатом 82:94, у оквиру 13. кола АБА лиге. Изабраници Дејана Јакаре су до победе дошли после добре игре у последњем кварталу. Студентски центар је тако прекинуо низ од два узастопна пораза и налази се на шестом месту са седам победа и шест пораза. Будућност је пета са скором 8-5.

АБА ЛИГА: ФМП продужио агонију Морнара!KK FMP

АБА ЛИГА: ФМП продужио агонију Морнара!

Партизан завршио посао, али Евролига ОВО не дозвољава?! Рођени Тексашанин потписује на 1 1 годину уз једну ЗАЧКОЉИЦУŽeljko Obradović, KK Partizan

СПРЕМНА ЗАМКА ЗА ПАРТИЗАН: "Спречити им шут за три и скок у нападу"KK Zadar

СПРЕМНА ЗАМКА ЗА ПАРТИЗАН: "Спречити им шут за три и скок у нападу"

Утакмица је била доста изједначена, распуцале су се обе екипе у првој четвртини, али је Студентски центар имао поен предности по истеку првих 10 минута меча – 24:25.

И друга деоница је била са великим бројем поена, али "револверашки" обрачун је прирао Будућности, која је са 2 отишла на паузу – 49:47.

Све време је била резултатска клацкалица и ниједан тим није успео да стекне већу предност.

Током треће деонице, више пута се смењивало вођство. Средином квартала Студентски центар је успео да дође до 5 (55:60), али веома брзо се домаћа екипа вратила у егал.

До краја треће четвртине Студентски центар је поново преузео вођство – 64:65.

Током последње деонице, гости нису испуштали предност, а средином исте успели су да се "одлепе" и дођу до двоцифрене предности – 71:82.

До краја меча Студентски центар је рутински привео меч крају и уписао победу – 82:94.

Екипу Студентског центра је до победе предводио Кенан Камењаш са дабл-дабл учинком од 26 поена и 10 скокова, пратио га је Давид Марковић са 17 поена и девет скокова, Игор Дробњак је уписао 13 поена уз четири скока и две асистенције.

Двоцифрени су били још Борна Капуста (6ас) и Матео Дрежњак са по 10 поена.

Код Будућности, најбољи је био Андрија Славковић са 20 поена и четири скока, а пратили су га са по 12 поена Џакори Вилијамс (11ск), Мекинли Рајт (5ас) и Јоги Ферел (4ас).

У наредном колу Будућност гостује Морнару, док Студентски центар дочекује Сплит.