SUPER LIGA: Crno-beli slavili u Novom Sadu, ali je jedna stvar još važnija od trijumfa (FOTO)

04.05.2018. 19:35
Najdžel Vilijams-Gos
Najdžel Vilijams-Gos / Izvor: MN Press

Partizan ostvario šestu pobedu.

Košarkaši Partizana došli su do pete pobede u B grupši Super lige pošto su u Novom Sadu savladali Vojvodinu sa 88:62 (25:15, 20:14, 23:17, 20:16) i tako ostali jedina neporažena ekipa u domaćem šampionatu, računajući obe grupe. Osim pobede, za Partizan je važno što se na ovoj utakmici posle povrede vratio i kapiten Novica Veličković i odigrao solidan meč.

Motivisani domaćin bio je tvrd orah na početku meča za Partizan. Iako je Gagić dobro otvorio meč, crno-beli nisu uspevali da dođu do veće prednosti jer je Vojvodina preko raspoloženih Janjića i Price uspevala da održi korak pa je Partizan imao skromnih 14:10 na manje od tri minuta pre kraja prve četvrtine. Ipak, u samoj završnici Brajma i Andrić sus uspeli da obezbede Partizanu dvocifeneo vođstvo. Vojvodina je mnogo bolje otvorila drugu deonicu i serijom 8-2 uspela da priđe na 27:23 u 13. minutu. Međutim, crno-beli su uspeli da odbiju taj nalet domaćina iako je Vojvodina i u narenih par minuta bila na jednocifrenom zaostatku. To je potrajalo dok kontrolu nije preuzeo Vilijams-Gos i veoma brzo su crno-beli završavali prvo poluvreme sa do tada maksimalnih 16 poena prednosti (45:29).

Partizan nije sebi dozvolio da ponovo ispusti dvocifrenu prednoswt koja je nastavila da raste, pa je u 22. minutu već bilo 49:29, a sredinom treće četvrtine i 57:33. Crno-beli su se na trenutak opustili ohrabreni velikim vođstvo što je domaćin iskoristio i uspeo da spusti na ispod 20 razlike, ali daleko od bilo kakve drame pa se pred poslednju četvrtinu Partizan vratio na 22 poena prednosti. Poslednjih 10 minuta bili su samo formlanost za četu Nenada Čanka koja je sigurnom igrom mirno privela meč kraju i ostvarila ubedljivu pobedu.

VOJVODINA - PARTIZAN 62:88 (15:25, 14:20, 17:23, 16:20)

DVORANA: SPENS.

SUDIJE: Vojinović, Pbrknežević, Pešić.

GLEDALACA: 1.000

VOJVODINA: Zarić 3, Stojanović 5, Janjić 13, Čabrilo 3, Atanasov 5, Virijević 2, Prica 2, Kovačević 4, Birovljev, Matović 9, Bjelica 16, Silađi.

PARTIZAN: Si 6, Gagić 9, Vilijams-Gos 16, Marinković 10, Aranitović, Jovanović, Veličković 3, Čakarević, Von 8, Andrić 16, Brajma 11, Šalić 9.

Rezultati B grupa:

Metalac - FMP 75:101

Vojvodina - Partizan 62:88

Vršac - Dinamik 75:90

Tabela: Partizan 6-0, FMP 5-1, Dinamik 4-2, Vršac 2-4, Vojvodina 1-5, Metalac 0-6.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.