СУПЕР ЛИГА: Црно-бели славили у Новом Саду, али је једна ствар још важнија од тријумфа (ФОТО)

04.05.2018. 19:35
Najdžel Vilijams-Gos
Најџел Вилијамс-Гос / Извор: МН Press

Партизан остварио шесту победу.

Кошаркаши Партизана дошли су до пете победе у Б групши Супер лиге пошто су у Новом Саду савладали Војводину са 88:62 (25:15, 20:14, 23:17, 20:16) и тако остали једина непоражена екипа у домаћем шампионату, рачунајући обе групе. Осим победе, за Партизан је важно што се на овој утакмици после повреде вратио и капитен Новица Величковић и одиграо солидан меч.

Мотивисани домаћин био је тврд орах на почетку меча за Партизан. Иако је Гагић добро отворио меч, црно-бели нису успевали да дођу до веће предности јер је Војводина преко расположених Јањића и Прице успевала да одржи корак па је Партизан имао скромних 14:10 на мање од три минута пре краја прве четвртине. Ипак, у самој завршници Брајма и Андрић сус успели да обезбеде Партизану двоцифенео вођство. Војводина је много боље отворила другу деоницу и серијом 8-2 успела да приђе на 27:23 у 13. минуту. Међутим, црно-бели су успели да одбију тај налет домаћина иако је Војводина и у нарених пар минута била на једноцифреном заостатку. То је потрајало док контролу није преузео Вилијамс-Гос и веома брзо су црно-бели завршавали прво полувреме са до тада максималних 16 поена предности (45:29).

Партизан није себи дозволио да поново испусти двоцифрену prednoswt која је наставила да расте, па је у 22. минуту већ било 49:29, а средином треће четвртине и 57:33. Црно-бели су се на тренутак опустили охрабрени великим вођство што је домаћин искористио и успео да спусти на испод 20 разлике, али далеко од било какве драме па се пред последњу четвртину Партизан вратио на 22 поена предности. Последњих 10 минута били су само формланост за чету Ненада Чанка која је сигурном игром мирно привела меч крају и остварила убедљиву победу.

ВОЈВОДИНА - ПАРТИЗАН 62:88 (15:25, 14:20, 17:23, 16:20)

ДВОРАНА: СПЕНС.

СУДИЈЕ: Војиновић, Пбркнежевић, Пешић.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.000

ВОЈВОДИНА: Зарић 3, Стојановић 5, Јањић 13, Чабрило 3, Атанасов 5, Виријевић 2, Прица 2, Ковачевић 4, Бировљев, Матовић 9, Бјелица 16, Силађи.

ПАРТИЗАН: Си 6, Гагић 9, Вилијамс-Гос 16, Маринковић 10, Аранитовић, Јовановић, Величковић 3, Чакаревић, Вон 8, Андрић 16, Брајма 11, Шалић 9.

Резултати Б група:

Металац - ФМП 75:101

Војводина - Партизан 62:88

Вршац - Динамик 75:90

Табела: Партизан 6-0, ФМП 5-1, Динамик 4-2, Вршац 2-4, Војводина 1-5, Металац 0-6.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.