TRENER LEJKERSA: Lebron ima najgori sudijski tretman ikada viđen
Košarkaši Los Anđeles Lejkersa poraženi su i u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Zapadne konferencije od ekipe Oklahoma Siti Tandera.
Oklahoma je na svom terenu slavila rezultatom 125:107, a Lejkersi su bili izuzetno nezadovoljni zbog sudijskih grešaka u korist Tandera.
Igrači Lejkersa posle meča su želeli da se obračunaju sa arbitrima, a trener franšize iz Los Anđelesa pričao je o sudijskom kriterijumu, koji favorizuje aktuelnog šampiona NBA lige.
Posebno Rediku smeta tretman Lebrona Džejmsa.
- Džejlen Vilijams ga je 'sastavio' pokušavajući da ga stigne i izblokira. Lebron Džejms ima najgori sudijski tretman ikada viđen što se tiče zvezda - izjavio je trener Lejkersa, a zatim dodao:
- Sa njim sam evo dve godine. Manji, igračima je dozvoljeno da budu teatralni i oni izvlači više faulova od igrača koji su građeni kao Lebron. Dobio je nekoliko baš jakih udaraca večeras. To nije novo, niti je povezano sa večerašnjim sudijama i ovom serijom. Lebron je često fauliran, samo se ne svira - smatra Redik.
Istakao je Redik da Oklahomi ne treba pomoć sudija.
- Dovoljno je teško igrati protiv njih. Sudije moraju samo da dosude faul ako ga naprave, a prave ga - zaključio je Redik.