ТРЕНЕР ЛЕЈКЕРСА: Леброн има најгори судијски третман икада виђен
Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса поражени су и у другој утакмици полуфинала плеј-офа Западне конференције од екипе Оклахома Сити Тандера.
Оклахома је на свом терену славила резултатом 125:107, а Лејкерси су били изузетно незадовољни због судијских грешака у корист Тандера.
Играчи Лејкерса после меча су желели да се обрачунају са арбитрима, а тренер франшизе из Лос Анђелеса причао је о судијском критеријуму, који фаворизује актуелног шампиона НБА лиге.
Посебно Редику смета третман Леброна Џејмса.
- Џејлен Вилијамс га је 'sastavio' покушавајући да га стигне и изблокира. Леброн Џејмс има најгори судијски третман икада виђен што се тиче звезда - изјавио је тренер Лејкерса, а затим додао:
- Са њим сам ево две године. Мањи, играчима је дозвољено да буду театрални и они извлачи више фаулова од играча који су грађени као Леброн. Добио је неколико баш јаких удараца вечерас. То није ново, нити је повезано са вечерашњим судијама и овом серијом. Леброн је често фаулиран, само се не свира - сматра Редик.
Истакао је Редик да Оклахоми не треба помоћ судија.
- Довољно је тешко играти против њих. Судије морају само да досуде фаул ако га направе, а праве га - закључио је Редик.