VLADIMIR ĐOKIĆ: Partizan je Partizan, razlika je ogromna
Košarkaši Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu 103:77 u prvom meču četvrtfinala Košarkaške lige Srbije protiv Slobode iz Užica.
Trener gostiju, Vladimir Đokić, nekada je nosio dres upravo Partizana i sumirao je utiske posle meča u Beogradskoj areni.
- Osećanja su uvek pomešana. Zadovoljni smo pristupom i igrom, čestitke Partizanu. Zaslužena ubedljiva pobeda, mi smo igrali dobro prvu četvrtinu, nismo se uplašili i imali smo odgovor na sve. Imamo kvalitet, karakter i sve što je neophodno. Partizan je Partizan, razlika je ogromna. Rotirali smo igrače, razmišljali smo o drugoj utakmici. Želimo da izgledamo dobro, Partizan je daleko kvalitetniji u ovom momentu. Imamo kvalitetne i talentovane igrače i mi, mislim da se nismo obrukali. Videćemo koliko ćemo se oporaviti za dan ili dva, želimo da pred našem publikom izgledamo još bolje. Mislim da se u Užicu očekuje praznik košarke i živimo svi za to. Očekujemo sjajnu utakmicu, sjajnu borbu moje ekipe - rekao je Đokić.
Svoje viđenje dao je i Đorđe Božić koji je ovu utakmicu završio sa 17 poena.
- Čestitke ekipi Partizana. Sjajna ekipa, evroligaški tim, pokazali su svoj kvalitet. Ponosan sam na svoje momke. Sjajno smo otvorili utakmicu, pokazali da možemo da igramo. Posle je individualni kvalitet i fizička sprema su pokazali rezultate. Pobeda Partizana je bila ubedljiva, ali za dva dana igramo u Užicu. Ovde je bila sjajna atmosfera, što očekujemo ovamo i da pokažemo šta mi umemo kod naše kuće - istakao je Božić.