ZVANIČNO: Amerikanac potpisao za Baskoniju
Napušta ABA ligu
28.06.2026.
10:56
Komentari (0)
Američki košarkaš Di Džej Stjuart novi je igrač Baskonije, saopštio je klub iz Vitorije.
Stjuart (26) je u prethodne tri sezone igrao za Cedevita Olimpiju, a ugovor sa Baskonijom potpisao je do juna 2028. godine.
Baskonija je navela da je američki košarkaš prvo pojačanje kluba iz Vitorije u letnjem prelaznom roku. Stjuart je prošle sezone za klub iz Ljubljane u Evrokupu prosečno beležio 13,9 poena i 3,4 skoka po utakmici.