ZVEZDAN MITROVIĆ: Moramo da budemo bolji odbrambeno nego u prvom meču
Košarkaši Cedevita Olimpije sutra od 19 časova u Ljubljani dočekuju Crvenu zvezdu u drugom meču četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige.
Crveno-beli su slavili u prvom meču, a trener slovenačkog tima Zvezdan Mitrović istakao je da će njegov tim morati da odigra bolje u odbrani protiv Zvezde u drugoj utakmici kako bi produžio seriju.
- Moramo da pokušamo da prikažemo pre svega bolju odbrambenu partiju nego u Beogradu na prvoj utakmici. U napadu je ta utakmica bila sasvim na solidnom nivou. Svesni smo protiv koga igramo i kakav kvalitet je sa druge strane. Na praktično svim pozicijama imamo manjak i u visini i u fizičkoj snazi, ali momci su spremni za borbu. Očekujem pravu, poštenu i borbenu utakmicu. Nadam se da će doći i naši navijači da nas podrže, da nas bodre i daju nam dodatnu energiju koja nam je na ovakvim mečevima neophodna - rekao je Mitrović.
Svestan je i toga da njegovi izabranici moraju da budu na visokom nivou protiv evroligaškog tima.
- Ako želimo da pobedimo Crvena zvezda, moraćemo da igramo iznad svojih mogućnosti, iznad svog uobičajenog nivoa. Protiv njih smo ovde već ostvarili važnu pobedu i voleo bih da to uspemo da ponovimo i da seriju još ne završimo. Videli ste kakve je šuteve pogađao Nvorа. To su bili teški šutevi sa sedam metara, preko ruke, zaista vrhunska i majstorska rešenja. Za ovakvu utakmicu protiv takvog tima, mora i kod nas neko da pogodi neki izuzetan koš, uloži dodatni napor i doprinese kojim skokom više. Uvek naglašavam da je protiv tako atletskih igrača veoma teško igrati, a upravo su skokovi u napadu u određenim trenucima bili i presudan faktor. Pripremali smo se sasvim normalno, uspeli smo i malo da se odmorimo. Odigrali smo utakmicu domaćeg prvenstva, a osim toga nije bilo nikakvih posebnih priprema. U ponedeljak smo odradili deo treninga, a u utorak pre podne nas očekuje još nekoliko završnih detalja i to je to - poručio je Mitrović.