ЗВЕЗДАН МИТРОВИЋ: Морамо да будемо бољи одбрамбено него у првом мечу
Кошаркаши Цедевита Олимпије сутра од 19 часова у Љубљани дочекују Црвену звезду у другом мечу четвртфиналне серије плеј-офа АБА лиге.
Црвено-бели су славили у првом мечу, а тренер словеначког тима Звездан Митровић истакао је да ће његов тим морати да одигра боље у одбрани против Звезде у другој утакмици како би продужио серију.
- Морамо да покушамо да прикажемо пре свега бољу одбрамбену партију него у Београду на првој утакмици. У нападу је та утакмица била сасвим на солидном нивоу. Свесни смо против кога играмо и какав квалитет је са друге стране. На практично свим позицијама имамо мањак и у висини и у физичкој снази, али момци су спремни за борбу. Очекујем праву, поштену и борбену утакмицу. Надам се да ће доћи и наши навијачи да нас подрже, да нас бодре и дају нам додатну енергију која нам је на оваквим мечевима неопходна - рекао је Митровић.
Свестан је и тога да његови изабраници морају да буду на високом нивоу против евролигашког тима.
- Ако желимо да победимо Црвена звезда, мораћемо да играмо изнад својих могућности, изнад свог уобичајеног нивоа. Против њих смо овде већ остварили важну победу и волео бих да то успемо да поновимо и да серију још не завршимо. Видели сте какве је шутеве погађао Нвора. То су били тешки шутеви са седам метара, преко руке, заиста врхунска и мајсторска решења. За овакву утакмицу против таквог тима, мора и код нас неко да погоди неки изузетан кош, уложи додатни напор и допринесе којим скоком више. Увек наглашавам да је против тако атлетских играча веома тешко играти, а управо су скокови у нападу у одређеним тренуцима били и пресудан фактор. Припремали смо се сасвим нормално, успели смо и мало да се одморимо. Одиграли смо утакмицу домаћег првенства, а осим тога није било никаквих посебних припрема. У понедељак смо одрадили део тренинга, а у уторак пре подне нас очекује још неколико завршних детаља и то је то - поручио је Митровић.