EP U BARSELONI: Delfini DOMINIRAJU, savladana i Rusija za prvo mesto u grupi (FOTO)

18.07.2018. 19:39
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia

Iskustvo.

Vaterpolisti Srbije zabeležili su i drugu ppobedu na prvenstvu Evrope u Barseloni. Ovoga puta Delfini su savladali Rusiju sa 11:9 i tako zauzeli prvo mesto D ispred Rusije i Rumunije. Neizvesnosti je bilo u prvom poluvremenu, međutim, u drugom delu izabranici Dejana Savića pokazali su sav potencijal i na kraju savladali Ruse.

KRATKA ISTORIJA NAVIJANJA: Kako su Srbi postali fudbalski fanatici

SAD JE SVE JASNO: Poznato da li Boaći STIŽE na Marakanu! (FOTO)

Bilo je problema u odbrani tokom prva dva perioda. Rusi su uspeli da prvom kvartalu postignu dva gola, dok su u drugoj četvrtini bili precizni tri puta. Rezultat na kraju prvog poluvremena iznosio je 6:5 za Srbiju.

Početkom drugog poluvremena Delfini su pojačali odbranu i znatno poboljšali igru u napadu. Početkom poslednjeg kvartala Srbija je vodila sa četiri gola razlike i na kraju iskusno privela meč kraju. Sledeću utakmicu na šampionatu, Srbija će odigrati protiv Slovačke 20. jula od 11 časova.

Tabela grupe D: Srbija 6, Rusija 3, Rumunija 3, Slovačka 0.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.