ЕП У БАРСЕЛОНИ: Делфини ДОМИНИРАЈУ, савладана и Русија за прво место у групи (ФОТО)

18.07.2018. 19:39
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Искуство.

Ватерполисти Србије забележили су и другу ppobedu на првенству Европе у Барселони. Овога пута Делфини су савладали Русију са 11:9 и тако заузели прво место Д испред Русије и Румуније. Неизвесности је било у првом полувремену, међутим, у другом делу изабраници Дејана Савића показали су сав потенцијал и на крају савладали Русе.

КРАТКА ИСТОРИЈА НАВИЈАЊА: Како су Срби постали фудбалски фанатици

САД ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Познато да ли Боаћи СТИЖЕ на Маракану! (ФОТО)

Било је проблема у одбрани током прва два периода. Руси су успели да првом кварталу постигну два гола, док су у другој четвртини били прецизни три пута. Резултат на крају првог полувремена износио је 6:5 за Србију.

Почетком другог полувремена Делфини су појачали одбрану и знатно побољшали игру у нападу. Почетком последњег квартала Србија је водила са четири гола разлике и на крају искусно привела меч крају. Следећу утакмицу на шампионату, Србија ће одиграти против Словачке 20. јула од 11 часова.

Табела групе Д: Србија 6, Русија 3, Румунија 3, Словачка 0.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.