LOŠ POČETAK PRIPREMA ZA EP: Srbija poražena na startu turnira u Mađarskoj

Srbija Danas/Vaterpolo Savez Srbije
Dušan Mandić
Dušan Mandić / Izvor: MN Press

Sledi duel sa Rumunijom.

Srbija je neuspešno startovala na E-On kupu u Budimpešti. Na bazenu Komjadi u prvom kolu je pobeđena Nemačka 9:11 (3:2, 1:4, 4:2, 1:3). U prvoj utakmici na turniru Mađarska je posle peteraca savladala Španiju 17:15.

Povoljne karte za Evropsko prvenstvo u HrvatskojVaterpolo reprezentacija Srbije

Povoljne karte za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj

URADILI SMO SJAJAN POSAO: Živko Gocić sumirao prvi deo sezoneŽivko Gocić

URADILI SMO SJAJAN POSAO: Živko Gocić sumirao prvi deo sezone

POSLE SLEDI BORBA ZA POJAS: Hrgović spreman za sledećeg protivnika i NE POTCENJUJE gaFilip Hrgović

Srbi su igrača više odigrali slabo 9-3, Nemci su bili uspešniji 6-5. Srbija je od dva peterca iskoristila jedan, Nemačka je svoj jedini iskoristila.

Srbija je u prvoj četvrtini stekla minimalnu prednost 3:2. Vico je povratak u reprezentaciju obeležio golom, upisao se i deibtant Gladović, uz njih i Marko Radović. Nemci su svoje jedine dve prave prilike iskoristili. Prednost naše reprezentacije je mogla da bude ubedljivija, četiri ili pet puta je pogođen okvir gola.

Srbija – Nemačka 9:11 (3:2, 1:4, 4:2, 1:3)

Srbija: Mišović, Mandić 3, S. Rašović, Pljevančić 1, Gavrilović, Gladović 1,  Drašović 1, Martinović 1, Vico 1, Dimitrijević, P. Jakšić, Radović 1, Mišović.

Nemačka: Benke, Božić 2, Korbel,  Sajfert, Šuce 2, Kupers 2, Strelecki 3, Sekulić,  Čiru 1, Dolf, Šiper 1, Ganes, Gec.

Drugih osam minuta potpuno druga priča. Pljevančić je realizovao igrača više za 4:2 ali je napad posle toga potpuno stao. Nemci su se oslobodili, i serijom od četiri gola preokrenuli rezultat. Šta više početkom trečeg dela Nemačka je imala 7:4. Bio je to znak da se Srbi trgnu, tačniije da seriju počne Dušan Mandić. Smanjio je na 7:5, na 8:6 i 8:7. U toj seriji Rašović nije iskoristio peterac ali je izjednačenje doneo Martinović. Odbrana i Filipović su delovali mnogo bolje.

U poslednjih osam minuta se ušlo sa 8:8. Drašović je iz peterca doneo vođstvo i to je od srpskog napada bili sve. Nije bilo organizacije, promašivani su ziceri, što su Nemci iskoristili i serijom od tri gola stigli do pobede.

Nemačka će biti rival na EP u Zagrebu ali je sigurno da Srbija neće biti u ovom sastavu. Debitovali su Gladović i Petar Jakšić, vratili su se Mandić, Vico i Pljevančić, na golu je sve vreme bio Filipović. Igra sa dosta oscilacija, razumljiva za ovaj deo priprema i sastav reprezentacije kojoj su petorica standarnih igrača ostala kod kuće zbog povreda: Nikols Jakšić, Ranđelović, Vučinić, Lazić i golman Mitrović.

U utorak u 9.30 Srbija igra sa Rumunijom.