ЛОШ ПОЧЕТАК ПРИПРЕМА ЗА ЕП: Србија поражена на старту турнира у Мађарској

Србија Данас/Ватерполо Савез Србије
Dušan Mandić
Душан Мандић / Извор: МН Press

Следи дуел са Румунијом.

Србија је неуспешно стартовала на Е-Он купу у Будимпешти. На базену Комјади у првом колу је побеђена Немачка 9:11 (3:2, 1:4, 4:2, 1:3). У првој утакмици на турниру Мађарска је после петераца савладала Шпанију 17:15.

Повољне карте за Европско првенство у ХрватскојVaterpolo reprezentacija Srbije

Повољне карте за Европско првенство у Хрватској

УРАДИЛИ СМО СЈАЈАН ПОСАО: Живко Гоцић сумирао први део сезонеŽivko Gocić

УРАДИЛИ СМО СЈАЈАН ПОСАО: Живко Гоцић сумирао први део сезоне

ПОСЛЕ СЛЕДИ БОРБА ЗА ПОЈАС: Хрговић спреман за следећег противника и НЕ ПОТЦЕЊУЈЕ гаFilip Hrgović

Срби су играча више одиграли слабо 9-3, Немци су били успешнији 6-5. Србија је од два петерца искористила један, Немачка је свој једини искористила.

Србија је у првој четвртини стекла минималну предност 3:2. Вицо је повратак у репрезентацију обележио голом, уписао се и деибтант Гладовић, уз њих и Марко Радовић. Немци су своје једине две праве прилике искористили. Предност наше репрезентације је могла да буде убедљивија, четири или пет пута је погођен оквир гола.

Србија – Немачка 9:11 (3:2, 1:4, 4:2, 1:3)

Србија: Мишовић, Мандић 3, С. Рашовић, Пљеванчић 1, Гавриловић, Гладовић 1,  Драшовић 1, Мартиновић 1, Вицо 1, Димитријевић, П. Јакшић, Радовић 1, Мишовић.

Немачка: Бенке, Божић 2, Корбел,  Сајферт, Шуце 2, Куперс 2, Стрелецки 3, Секулић,  Чиру 1, Долф, Шипер 1, Ганес, Гец.

Других осам минута потпуно друга прича. Пљеванчић је реализовао играча више за 4:2 али је напад после тога потпуно стао. Немци су се ослободили, и серијом од четири гола преокренули резултат. Шта више почетком тречег дела Немачка је имала 7:4. Био је то знак да се Срби тргну, тачниије да серију почне Душан Мандић. Смањио је на 7:5, на 8:6 и 8:7. У тој серији Рашовић није искористио петерац али је изједначење донео Мартиновић. Одбрана и Филиповић су деловали много боље.

У последњих осам минута се ушло са 8:8. Драшовић је из петерца донео вођство и то је од српског напада били све. Није било организације, промашивани су зицери, што су Немци искористили и серијом од три гола стигли до победе.

Немачка ће бити ривал на ЕП у Загребу али је сигурно да Србија неће бити у овом саставу. Дебитовали су Гладовић и Петар Јакшић, вратили су се Мандић, Вицо и Пљеванчић, на голу је све време био Филиповић. Игра са доста осцилација, разумљива за овај део припрема и састав репрезентације којој су петорица стандарних играча остала код куће због повреда: Николс Јакшић, Ранђеловић, Вучинић, Лазић и голман Митровић.

У уторак у 9.30 Србија игра са Румунијом.