TRAGEDIJA: Svetski prvak (31) iznenada preminuo u snu!

30.03.2023. 19:29
Pavel Krotov
Pavel Krotov / Izvor: Foto: InstagramPrintscreen/pavelkrotov
Tuga u Rusiji...

Ruski mediji objavili su da je iznenada preminuo Pavel Krotov, svetski šampion u skijanju slobodnim stilom 2021. godine, kao član zlatne reprezentacije Rusije. Osvojio je i bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu, a u karijeri je nastupio i na Zimskim olimpijskim igrama 2014. u Sočiju.

DONEO SAMO ODLUKU U INTERESU TIMA: Živko Gocić progovorio o odstranjenju kapitena Mandića

SPEKTAKL U VRNJAČKOJ BANJI: Za vikend 13. državno prvenstvo Srbije u sportskom obaranju ruke

NA NISKE SMO GRANE PALI: Delfini moraju kroz kvalifikacije da se izbore za Evropsko prvenstvo

Talentovani ruski atletičar i svetski šampion u skijanju slobodnim stilom Pavel Krotov (30) preminuo je u snu, a prve informacije iz Rusije ukazivale su da je njegova smrt misterija i da se ne zna razlog smrti.

Međutim, selektor Aleksandar Pongilski otkrio je da je tim dobio obaveštenje od lekara o krvarenju u mozgu koje je ubilo velikog šampiona tokom spavanja.

– Sa velikom tugom FIS je saznao da je prošle subote preminuo svetski šampion FIS u skijanju slobodnim stilom 2021. Pavel Krotov (RUS), kako je saopštila Ruska federacija slobodnog stila. Mnogi ljudi pamte Pavela kao ljubaznu, simpatičnu i hrabru osobu. Ruski savez slobodnog skijanja izražava duboko i iskreno saučešće porodici, rodbini i kolegama Pavela Krotova – navodi se u saopštenju.

Kao uzrok smrti sportiste navodi se krvarenje u mozgu, koje je nastalo usled pucanja kapilara.

Ruski skijaš je bio član tima koji je osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Almatiju 2021. godine, a osvojio je i bronzanu medalju u pojedinačnoj disciplini. U 46 trka Svetskog kupa, Krotov je osvojio šest podijuma i dve pobede.

Učestvovao je i na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju i Pjongčangu.