21°C
01.06.2024.
117.1015
108.2069

POLUFINALE EP U POLJSKOJ: Orlovi ispustili finale, posle velike drame poraženi od Nemaca (FOTO)

02.09.2017. 20:09
Odbojkaši  Srbije
Odbojkaši Srbije

Naša selekcija igra za bronzu sa poraženim iz duela Rusija - Belgija u nedelju od 17.30.

Srpska reprezentacija je poražena u polufinalu EP u Poljskoj od Nemačke posle dramatične borbe u poslednja tri seta, Srbija - Rusija 2:3 (26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15). Orlovi su dominirali u prva dva seta, a zatim posustali, što su uporni Nemci iskoristili i stigli do 2:2 u setovima, pa je pobednik odlučen u taj-breku.

Na startu utakmice, naš tim je zahvaljujući odličnom bloku poveo 4:1, da bi Nemci posle pružili jači otpor, pa je na prvom tehničkom tajm-autu bilo 8:6, a na drugom 16:10. Blistali su Lisinac, Petrić i Luburić, ali rival se dobrim servisom vratio u igru (21:22).

EP U POLJSKOJ: Evo šta Nikola Grbić očekuje od polufinala sa Nemcima (FOTO)

OVAKO SE OSVAJA DIJAMANT: Ivanina slika na Tviteru je zbog OVOG detalja zapalia internet (FOTO)

Ipak, Panceri su napravili nekoliko grešaka, a Orlovi blokom stižu do zasluženih 1:0 u setovima! (26:24). U drugoj deonici susreta viđena je rezultatska klackalica samo na početku, da bi kasnije naši momci dominirali (16:11, 21:14), do ubedljivog osvajanja seta (25:15) za 2:0.

Treći deo meča je doneo izjednačenu borbu, Nemci su krenuli na sve ili ništa i održavali egal situaciju, a zatim i poveli 10:14. Nisu posustajali izabranici italijanskog stručnjaka Andree Đanija, vodili su 17:11 i koračali ka osvajanju seta. To im je pošlo za rukom, smanjili su na 2:1 u setovima i utakmica je dobijala sve više na neizvesnosti i u četvrtom setu se pretvorila u pravu dramu.

Protivnik je kaznio nesiguran prijem servisa našeg tima i Nemci su poveli 2:5, a onda se kao i u trećeoj deonici igralo po sistemu „poen za poen“. Ipak, naš tim stiže do 24:23 i meč lopte, koju ne uspeva da iskoristi, posle čega protivnik pravi novi preokret i osvaja set "na razliku" - 25:27 (2:2).

EVROBASKET 2017: Rusi trojkama srušili Orlove (FOTO)

U taj breku Srbi su poveli 2:1, rival je uzvratio, a zatim je bilo 4:3, pa 5:5, 6:6... trajala je igra živaca. Srbi poveli poen razlike, a onda bi Nemci osvojili naredna dva i tako se odvijala borba prolaz u finale... Novo izjednačenje se dogodilo kod 8:8 i najzad su Orlovi poveli 10:8 i napravili iskorak, ali protivnik je uz mnogo sreće izjednačio na 10:10 i poveo 10:11.

Posle grešaka naših igrača Panceri stižu do 11:13, zatim smanjuje Srbija smečom Petrića na 12:13, a Nemci stižu i do prve meč lopte 12:14, da bi Orlovi smanjili na 13:14, ali Nemci su bili srećniji i spretniji i stigli do konačnog trijumfa i prolaza u finale.