SP ZA RUKOMETAŠE: Orlovi poraženi od Brazila, plasman u drugu fazu sada otežan

14.01.2019. 17:05
Rukometna reprezentacija Srbije
Rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: Reuters

Srbija u sledećem kolu igra protiv Koreje.

Rukometaši Srbije poraženi su u trećem kolu grupe A od Brazila sa 22:24 (11:14) na Svetskom prvenstvu koje se održava u Nemačkoj i Danskoj. Orlovi će u narednom kolu sutra od 17 časova igrati protiv Koreje, a ovim porazom pali su na peto mesto u grupi i sledi im velika borba za plasman u drugu fazu na Svetkom prvenstvu.

PARTIZAN SE OGLASIO POVODOM TUČE RODITELJA: Ovo je epilog (VIDEO+FOTO)

PRELEPA SNEŽNA KRALJICA MIKAELA ŠIFRIN: Neuhvatljiva na stazi, razoružava LEPOTOM van nje (FOTO)

Srbija je dobro počela meč, iako je posle početnog vođstva od 1:0 Brazil stigao do 2:1. Verkić i Radivojević doneli su Srbiji novo vođstvo od 3:2, ali od tog trenutka Orlovi kao da su stali. Stigao je Brazil do 5:3, probao je Peruničić da tajm-autom trgne svoje igrače, ali je Brazil nastavio u istom ritmu i poveo 7:3 u 14.minutu. Na golu Brazila se razgoropadio Terkariol i do 18. minuta već imao osam odbrana, a Brazilci prednost 9:3, da bi posle čitavih 12. minuta Srbija postigla gol preko Kukića i prekinula seriju protivnika od 6-0. Terkariol je nastavio da odlično brani, dok je istovremeno Srbija izgubila nekoliko lopti i u 26. minutu Brazil je imao maksimalnih sedam golova viška 13:6. Do kraja poluvremena su Orlovi imaloi odličan finiš i uspeli da smanje na tri gola zaostatak 14:11.

Uspeli su Orlovi na startu drugog poluvremena da smanje na 14:12 golom Mušića, ali je previše grešaka Srbije uprkos odbranama Milosavljeva donelo Brazilu prednost 18:13. Taj nalet Brazilaca je prekinuo Radivojević, a zatim je i Marsenić pogodio za 18:15. Srbija je zaigrala bolje, ali Brazilci i dalje uspevaju da dođu do gola. Brazil je stigao ponovo do četiri gola prednosti 20:16, a zatim je usledilo četiri minuta bez golova. Srbija je uspela da se približi posle dva sedmerca koje je iskoristio Ilić, dok je Mirosavljev skinuo jedan sedmerac i kontru Brazila, a Orlovi prišli na 22:21 pet minuta pre kraja. Nije bilo tri minuta gola, a Pušica je dobio isključenje pa je Srbija do kraja meča bila sa pet igrača u polju. Orlovi su se odbranili sa igračem manje, ali i propustili napad za izjednačenje, a Brazil u završnici stigao do pobede.