СП ЗА РУКОМЕТАШЕ: Орлови поражени од Бразила, пласман у другу фазу сада отежан

14.01.2019. 17:05
Rukometna reprezentacija Srbije
Рукометна репрезентација Србије / Извор: Реутерс

Србија у следећем колу игра против Кореје.

Рукометаши Србије поражени су у трећем колу групе А од Бразила са 22:24 (11:14) на Светском првенству које се одржава у Немачкој и Данској. Орлови ће у наредном колу сутра од 17 часова играти против Кореје, а овим поразом пали су на пето место у групи и следи им велика борба за пласман у другу фазу на Светком првенству.

ПАРТИЗАН СЕ ОГЛАСИО ПОВОДОМ ТУЧЕ РОДИТЕЉА: Ово је епилог (ВИДЕО ФОТО)

ПРЕЛЕПА СНЕЖНА КРАЉИЦА МИКАЕЛА ШИФРИН: Неухватљива на стази, разоружава ЛЕПОТОМ ван ње (ФОТО)

Србија је добро почела меч, иако је после почетног вођства од 1:0 Бразил стигао до 2:1. Веркић и Радивојевић донели су Србији ново вођство од 3:2, али од тог тренутка Орлови као да су стали. Стигао је Бразил до 5:3, пробао је Перуничић да тајм-аутом тргне своје играче, али је Бразил наставио у истом ритму и повео 7:3 у 14.минуту. На голу Бразила се разгоропадио Теркариол и до 18. минута већ имао осам одбрана, а Бразилци предност 9:3, да би после читавих 12. минута Србија постигла гол преко Кукића и прекинула серију противника од 6-0. Теркариол је наставио да одлично брани, док је истовремено Србија изгубила неколико лопти и у 26. минуту Бразил је имао максималних седам голова вишка 13:6. До краја полувремена су Орлови ималои одличан финиш и успели да смање на три гола заостатак 14:11.

Успели су Орлови на старту другог полувремена да смање на 14:12 голом Мушића, али је превише грешака Србије упркос одбранама Милосављева донело Бразилу предност 18:13. Тај налет Бразилаца је прекинуо Радивојевић, а затим је и Марсенић погодио за 18:15. Србија је заиграла боље, али Бразилци и даље успевају да дођу до гола. Бразил је стигао поново до четири гола предности 20:16, а затим је уследило четири минута без голова. Србија је успела да се приближи после два седмерца које је искористио Илић, док је Миросављев скинуо један седмерац и контру Бразила, а Орлови пришли на 22:21 пет минута пре краја. Није било три минута гола, а Пушица је добио искључење па је Србија до краја меча била са пет играча у пољу. Орлови су се одбранили са играчем мање, али и пропустили напад за изједначење, а Бразил у завршници стигао до победе.