Španija preokretom do finala, braniće tron Evrope

28.01.2022. 20:28
Rukometna reprezentacija Španije
Rukometna reprezentacija Španije / Izvor: Reuters

Vikinzi poslati u meč za bronzu.

Rukometaši Španije savladali su Dansku sa 29:25 (13:14), i tako stigli do finala prvenstva Starog kontinenta i prilike da odbrane evropski tron.

OD HITA DO NAJVEĆIH TRAGIČARA: Norveška ŠOKIRALA Island u poslednjim sekundama produžetka i poslala ih u BARAŽ

JAKOBSEN: Besmislene optužbe o nameštanju protiv Francuza

ISPRED VUJOVIĆA SAMO JEDAN! Legenda izabrala pet najboljih rukometaša u istoriji

Prevagu za Crvenu furiju doneli su Abelo Gomez sa 11 i Joan Kanales sa sedam golova, dok je u redovima aktuelnog prvaka sveta raspoložen za igru bio Mikel Hansen sa osam pogodaka.

Danska je bolje otvorila meča. Vodila je 9:5, nije dozvoljala Španiji da nametne igru u tranziciji. Međutim, u samoj završnici prvog poluvremena, Španci su uspeli da se vrate u meč, pa su na odmor otišli sa minusom od samo jednog gola – 13:14.

Španija je nastavila u istom ritmu i u nastavku, pa je povela sa 18:16, a onda stekla i prednost od tri gola u samoj završnici, da bi konačan rezultat bio 29:25.

U drugom polufinalu, snage će odmeriti Švedska i Francuska, dok je u meču za peto mesto i plasman na Svetsko prvenstvo, Norveška pobedila Island sa 34:33, posle produžetka.

Najnovije vesti o sportu pročitajte OVDE.