SVETSKA LIGA: Srbija DEMOLIRALA Nemce (FOTO)

06.12.2016. 23:06
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

"Delfini" ubedljivi u 2. kolu.

Srbija je u 2. kolu Svetske lige, očitala lekciju Nemačkoj, na njihovom terenu. Domaćin je poražen 9:15, a na tribinama bazena Šunenbeg, našlo je se više navijača srpske selekcije.

Nemci su počeli angažovanije i brzo poveli preko iskusnog Rila. Srbija je do pogotka stigla 2,40 pre kraja prve četvrtine šraubom Mandića na dodavanje Filipovića. Onda je počela serija.

PRAVI NAVIJAČ: Bivši košarkaš Parnog valjka došao da podrži PARTIZAN (FOTO)

U narednom napadu asistent je postao strelac. Filipović sa igračem više za 2:1. Angažovanija igra u odbrani bila je dovoljna da se umrtvi nemački napad. U predposlednjem napadu u četvrtini Srbija je dobila igrača više. Posle tajm auta Filipović je drugi put asistent. Strelac je bio Duško Pijetlović.

ISTORIJA: Srbija dobila NBA trenera! Odmah pobedio slavne Lejkerse u Los Anđelesu! (VIDEO+FOTO)

I u poslednjem napadu naš tim je dobio igrača više i saradnja braće Rašović je rezultirala golom Viktora za visokoh 4:1. Do kraja četvrtine Nemci su propustili drugi put igrača više.

Dejan Savić, selektor Srbije
Dejan Savić, selektor Srbije / Izvor: MN Press

Zanimljivije je bilo u drugoj četvrtini jer su domaćini želeli da agresivnom igrom smire Srbe. Smanjio je Cuk na 4:2 da bi Ćuk sa dva uzastopna gola doneo prvi put plus četiri. Konačno je igrača više realizovao Ejdner da bi Ubović postigao gol za 7:3.

MENJA KLUB U JANUARU: Reprezentativac Srbije OKREĆE novi list (FOTO)

Istakao se zatim sjajnom intervencijom Pijetlović kada je nemački igrač bio usamljen pred našim golom. Bio je to kraj drugog dela zanimljive utakmice kako u bazenu takomi na tribinama gde su Srbiji potpun nadjačali Nemce.

Posle velikog odmora opet su Nemci postigli prvi gol. Naredni napad je doneo drugi gol Ubovića na meču. Usledio je dug period bez pogodaka sa nešto slabijom igrom u napadu našeg tima.

ŽELI DA SE VRATI: Bivši fudbaler Zvezde PONOVO u Francuskoj? (FOTO)

Sa druge strane odbrana je lako izlazila na kraj sa domaćim napadom. Savić je tri minura pre poslednjeg odmora ztaržio tajm aut. Dobijen je igrač više i gol Subotića. Srbija je imala u tom trenutku igrača više 5-5. Odlično je zatim kontru realizovao Viktor Rašović za visokih 10:4 dva minuta pre karaja trećeg dela. Posle jedne sporne situacije Nemci su dobili igrača više i gol Štama. Srbija je na poslednji odmor otišla sa pet golova razlike.

FIBA LIGA ŠAMPIONA: Veličković doneo trijumf Partizanu (VIDEO+FOTO)

Srbija se odbranila dva puta u jednom napadu sa igračem manje na startu poslednje četvrtine. Posle nekoliko atraktivnih dodavanja Strahinja Rašović je postigao svoj prvi gol. Poslednja četiri minuta na golu je bio Dobožanov. Pre toga je Savić "potrođio" tajm aut da bi se izvršila izmena. I Štam je tada promenio golmana.

KAO IZ NBA: Akcija Partizana iz snova podigla navijače na noge (VIDEO)

Duško Pijetlović je odmah otvorio golmana Toma za 12:5. Nemci su zatim dobili peterac kojeg je realizovao Obšernikat. Igralo se sada opšuteno , za publiku i prelep gol Filipovića. Usledio je još jedan evro gol Randjelovića za 14:6. Cuk je iskoristio nepažnju u odbrani Srbije i 1,24 do kraja smanjio visoku prednost.

BRUTALAN: Bivši košarkaš Partizana je na OVAJ način uporedio TUČU u NBA sa TUČOM u DERBIJU (VIDEO)

Sudija iz Francuske je zatim poklonio loptu Nemcima koji su u kontri postigli gol preko Sterleckog.I treći gol u seriji su postigli Nemci sa igračem više pogodio je opet Cuk na 12 sekundi pre kraja. Nije to bio kraj. sa zvukom sirene Strahinja Rašović je stavio tačku.

KO ĆE NA CRTU ŠAMPIONKAMA? Košarkašice Srbije čekaju protivnike, a ne MOGU protiv OVIH ekipa (FOTO)

U trećem kolu Srbija će u Novakiju igrati protiv Slovačke 10. januara naredne godine.

Nemačka – Srbija 9:15 (1:4, 2:3, 2:3, 4:5)

Bazen Šunenbeg. Gledalaca: 800.Sudije; Štampalija (Hrvatska), Dervuh (Francuska). Igrač više: Nemačka 11 (3),Srbija 5 (5). Peterac: Nemačka 1 (1)

NEMAČKA: Hans, Obšernikat 1, Strelecki 1, Ril 2, Prus, Jungling, Ilinger, Kupers, Štam 1, Cuk 2, Restović, Ejdner 1, Tom. Selektor: Štam.
SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, S. Rašović 2, Ranđelović 1, Ćuk 2, D. Pijetlović 1, Ubović 2, V.Rašović 2, Jakšić, Filipović 1, Drašović, Subotić 1, Dobožanov. Selektor: Savić.