SRPKINJE NAJBOLJE NA SVETU! Brazilke SAMLEVENE u finalu!

15.10.2022. 19:27
LLL
LLL / Izvor: Foto: FIVB

ZLATO!!!

Ženska obojkaška reprezentacija Srbije odbranila je svetski tron. One su u finalu Svetskog prvenstva savladale selekciju Brazila rezultatom 3:0 u setovima (26:24, 25:22, 25:17) i tako osvojile novu zlatnu medalju!

Izabranice Danijelea Santarelija tako su ponovile uspeh iz Japana od pre četiri godine kada su, predvođene Zoranom Terzićem, takođe se popele na krov planete.

“LUDILO MOZGA”! Srećnik iz Inđije “ko od šale” u jednom danu postao bogatiji za 719.000 DINARA!!!

BRONZA ZA ITALIJU: Egonu SRUŠILA Amerikanke!

OVERENA VIZA ZA PARIZ: Zorana Arunović uzela odličje na SP i izborila se za OI

Nešto slabiji početak prvog seta, ali je sjajni blok Jovane Stevanović je pokrenuo naše devojke, odmah su izjednačile na 10:10, da bi onda pogodila i Tijana Bošković za 11:10.

Igralo se poen za poen, sve do novog bloka naše reprezentacije za 14:16. Brazilke su se vratile u set, gledali smo veoma neizvestan finiš, nekoliko izuzetnih poena, naše rivalke su se držale, a onda fantastičan blok za 22:24 u korist Santarelijevog tima.

Prvu set loptu Lazović je poslala u aut, a onda slabija organizacija našeg tima za 24:24. Ipak, Tijana Bošković pogađa, onda Brazilke šalju loptu u aut za 24:26 i prednost našeg tima u setovima.

Slab početak naših reprezentativki i početkom drugog seta, slabija koncentracija je rezultatirala prednošću od 6:2 za Brazilke.

Naše odbojkašice su uspele da stignu do 10:11 nakon bloka Jovane Stevanović, pojačavale su ritam, a onda nakon jedne neobičnije akcije koju završava Tijana Bošković naš tim uspeva da izjednači na 12:12.

Ipak, Brazilke se bolje snalaze u nastavku, povele su sa 16:13, imale su par dobrih blokova i vezale tri poena. Onda je na servis došla Jovana Stevanović, Srbija je vezala šest poena za 16:19.

Nije izostala neizvesna završnica. Nakon što je Tijana Bošković izblokirana na semaforu je bilo 21:20, a onda i izjednačenje na 22:22. Ipak, izabranice Santarelija uspevaju da se povežu u finišu još jednom i da nakon izvrsnih servisa Katarine Lazović i sjajnog bloka uspevaju da osvoje set.

Tijana Bošković
Tijana Bošković / Izvor: Foto; FIVB

U poslednji set su naše devojke ušle sa daleko više samopouzdanja od svojih protivnica.

Srbija je bila dominantna, surova, koncentrisana, ubedljiva i nezaustavljiva!

Sa druge strane, Brazilke su grešile, a odlična je bila Bojana Drča. Imale su Srpkinje 6:10, potom i 8:14, a nakon jednog poena koji je trajao skoro minut, Tijana Bošković je uspela da plasira loptu u prazan prostor za ogromnu prednost našeg tima - 8:15!

Nisu pomogli ni tajm-auti, Santareli je polako počinjao da slavi, Srbija je bila nadomak osvajanja prvenstva sveta.

Olako su održale prednost, Brazilke su bile veoma neorganizovane, bilo im je dosta problema u prebacivanju lopte na drugu stranu, a kamo do osvajanja poena...

Neverovatna Srbija predvođena Tijanom Bošković došla je do 24:16, nakon propuštene prve drugu zakucava, ko drugi do Boškovićeva.

U pobedničkom timu ponovo je sjajna bila kapiten Tijana Bošković sa 22 poena, a Jovana Stevanović zabeležila je 11.

Na drugoj strani Ana Karolina da Silva i kapiten Gabrijela Braga Gimaraes zabeležile su po devet poena.

SRBIJA - BRAZIL 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

III SET

25:17
KO ĆE DRUGI NEGO TIJANA BOŠKOVIĆ!!!! SRBIJA JE NOVI/STARI ŠAMPION SVETA!!!
24:17
MEČ LOPTA ZA SRBIJU!!!
21.14
TIJANA BOŠKOVIĆ je nazaustavljiva! Brazilke u NOKDAUNU!
19:13
Usepvaju Brazilke da umanje prednost Srbije ali Boškovićeva zakucava loptu u polje protivnica!
17:10
Stevanovićeva poentira i povećava prednost Srbije! Brazilke sve nervoznije!
16:8
JOŠ JEDAN SJAJAN POEN TIJANE BOŠKOVIĆ! Srbija u trećem setu deluje nezaustavljivo!!!
14:8
SRPKINJE RAZBIJAJU!!! Neverovatna i tečna igra neših devojka u trećem setu!
7:6
Poentira Gabi! Nije dovoljno lopti dobijala u prva dva seta najbolji napadač Brazila, neka tako ostane i u trećem.
4:3
Neuspevaju Srpkinje da se odlepe! Da Silva poravnava rezultat, ali već u narednom napadu poentira Bjanka Buša!
1:1
Ponovo neizvestan početak seta koji obećava veliku borbu!

II SET

25:22
BLOK SJAJNE JOVANE STEVANOVIĆ!!! Srbija osvaja drugi set i na korak je do zlatne medalje!
24:22
Uspele su Brazilke da stignu do 22:22 ali moćna Tijana Bošković vraća Srbiju u vođstvo. U narednom napadu greše Brazilke i dovode naše devojke do set lopte!
22:21
Ponovo prave Brazilke seriju i sada su samo na -1! Međutim, Sara Lozo je precizna na drugoj strani!
21:17
Neverovatan blok Brazilki ali tu je Bojana Drča koja pogađa liniju! U narednom napadu Tajnara smečom dodiruje blok i ponovo umanjuje prednost.
20:17
Jovana Stevanović dovodi Srbiju do 20:16 ali uspevaju Brazilke da prekinu seriju naših devojaka i umanje prednost.
19:16
Tijana Bošković i Sara Lozo prave sjajnu seriju i dovode Srbiju na par poena od osvajanja drugog seta!
13:16
Ponovo u seriji Brazilke sa tri vezana poena!
13:13
Jovana Stevanović ponovo donosi izjednačenje! Hoćemo li gledati dramu i u ovom setu?
12:12
TIJANA BOŠKOVIĆ!!! Njen 11. poen u meču! Srbija poravnava rezultat!
10:12
Prišle su Srpkinje na -1 ali greši iz servisa Mina Popović.
8:11
Tijana Bošković i Sara Lozo vezuju poene, ali sjajan blok Karol Gatas donosi protivnicama još jedan poen. Mina Popović u narednom napadu zakucava loptu u polje Brazilki.
5:8
Sara Lozo i Bojana Drča uspevaju da umanje prednost Brazilki!
2:6
Buša greši i omogućava Brazilkama da odu na +4
1:4
Ana Karol pogađa poen i tako Brazilke prave seriju od 4:0!

I SET

26:24
SET ZA SRBINU!!! Pogrešila je Loren i ispucala loptu u AUT!
25:24
TIJANA BOŠKOVIĆ dovodi Srbiju do nove set lopte!
24:24
Greši i Lozo! Anulirane dve set lopote!
24:23
SERVIS GREŠKA KATARINE LAZOVIĆ!
24:22
SET LOPTA ZA SRBIJU! Sajan servis Katarine Lazović ulepšao je još bolji blok Bojane Drče!
23:22
NAJDUŽI POEN U MEĆU! Brazilke poravnavaju rezultat. Odmah uzvraća Sara Lozo! Triler završnica prvog seta.
21:20
Odličan blok Mine Popović doneo je Srbiji prednost od 20:19, međutim Loren u narednom poenu probija naš blok, ali uzvraća Tijana Bošković!
17:17
Imala je Srbija prednost od 16:14 ali nakon tajm-auta Brazilke uspevaju da poravnaju rezultat. Nakon toga, postižu još jedan poen i upotpunjavanju seriju od 3:0. Međutim, Popovićeva prekida tu seriju.
14:14
As servisom stigle su Brazilke do novog vođstva od 13:12 Bojana Drča u narednom napedu sjajnim blokom zaustavila kontru protivnika. Međutim, Buša pravi servis grešku, ali u narednom napadu to ispravlja Sara Lozo.
11:10
SRBIJA VODI! Poenima Bjanke Buše i Jovane Milovanović Sribija je izjednaćila a Tijana Bošković je dovela Srbiju u vođstvo!
8:10
TIJANA BOŠKOVIĆ!!! Sjajno je razbila blog Brazilki i približava Srbiju na -2! Međutim, Ana Karo uzvraća istom merom.
4:7
Nakon vezanih poena Karneiro, i greške Sare Lozo na servisu, Loren greši u kontri i Srbija stiže do važnog poena.
3:5
Vode Brazilke, kojima je i pomogla greška Jovanovićeve.
1:3
Nakon dva vezana pojena Roze Marije, Tijana Bogdanović je uspela da osvoji prvi poen za reprezentaciju Srbije!