VATERPOLO - LIGA ŠAMPIONA: Rašović u poslednjoj sekundi šokirao Pirejce

20.04.2022. 17:41
Strahinja Rašović
Strahinja Rašović / Izvor: MN Press

Zanimljiv meč.

Vaterpolisti Novog Beograda remizirali su sa Olimpijakosom 12:12 (3:2, 3:2, 3:5, 3:3) u meču 13. kola Lige šampiona. Novobeograđani su uspeli da ostanu neporaženi na teškom gostovanju u Pireju zahvaljujući fantastičnom golu Strahinje Rašovića u poslednjoj sekundi meča.

BEZ PROMENA U SAVEZU: Viktor Jelenić dobio novi mandat na čelu VSS

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda POTOPLJENA u Budimpešti!

TRKA KARIJERE: Anja Crevar oborila državni rekord

Ekipa trenera Igora Milanovića u ovom duelu bila je veoma oslabljena neigranjem čak trojice standardnih prvotimaca. Utakmicu u Atini zbog povreda su propustli Đorđe Vučinić, Angelos Vlahopulos i kapiten Dušan Mandić.

Meč je opravdao ulogu derbija, viđeno je mnogo uzbuđenja i rezultatskih preokreta. Početak je bio u znaku Novobeograđana, koji su polovinom druge četvrtine imali tri gola prednosti – 6:3. Ipak, golgeterski post Novog Beograda u trajanju od sedam minuta Olimpijakos je iskoristio i furioznom serijom 4:0 došao do vođstva (7:6). Igralo se potom gol za gol, a nakon neiskorišćene situacije sa igračem više, Olimpijakos je preko Konstantinosa Genidunasa na samo 48 sekundi pre kraja došao do vođstva 12:11. I kada se činilo da će tim iz Pireja slaviti, Strahinja Rašović doneo je Novobeograđanima važan bod, iznenadivši odličnog golmana Bijača šutem iz velike udaljenosti.

On je ujedno bio i najefikasniji igrač meča sa pet golova, dok je u redovima Olimpijakosa bolji od ostalih bio Genidunas koji se četiri puta upisao u listu strelaca.

U poslednjem kolu Novi Beograd u Kragujevcu igra protiv Radničkog, dok Olimpijakos u Tbilisiju gostuje ekipi Dinama.