ČELENDŽER BUENOS AJRES: Stevanović prošla prvo kolo

15.11.2022. 18:19
Natalija Stevanović
Natalija Stevanović / Izvor: Profimedia
Savladala Čehinju u dva seta.

Srpska teniserka Natalija Stevanović pobedom je startovala na čelendžeru u Buenos Ajresu pošto je sa 2:0 (7:6 (7:3), 6:1) posle sat i 59 minuta igre savladala Čehinju Brendu Fruhvirtovu. U narednoj rundi Stevanoviće će igrati protiv bolje iz duela između Argentinke Paule Ormačee i Austrijanke Julije Graber.

ZAVRŠNI MASTERS: Ože-Alijasim naneo Nadalu drugi poraz u Torinu

POZNATA SATNICA: Đokovića sutra od 14 sati protiv Rubljova

SRĐAN O ŠANSI DA NOLE ZAIGRA U MELBURNU: Ne verujem ništa Australijancima, dok Novaka ne vidim na terenu

Stevanović je odmah na startu meča brejnula protivnicu, a u trećem gemu je propustila još jednu brejk loptu. Srpska teniserka je u petom gemu mogla do joj jednog brejka, ali je Čehinja uspela da sačuva svoj servis i zatim u narednom vrati brejk i izjednači na 3:3. Još dve prilike da oduzme servis protivnici je srpska teniserka propustila u devetom gemu posle čega je usledio taj-brejk. U njemu je Stevanovićeva odigrala odlično i stigla do osvajanja prvog seta.

Drugi set u potpunosti je pripao srpskoj teniserki koja je sa dva uzastopna brejka stigla do prednosti od 4:0. Fruhvirtova je uspela da vrati jedan brejk i smanji na 4:1, a zatim se velike borba vodila u šestom gemu. Čehinja je spasila četiri brejk lopte, petu nije mogla i Stevanović je poveal 5:1, a zatim rutinski privela meč kraju.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.