IGRA MAČKE I MIŠA: Alkaraz RAZBIO Cicipasa i zakazao okršaj sa Noletom

06.06.2023. 22:43
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Reuters
Nedorasli Grk.

Španski teniser Karlos Alkaraz igraće u polufinalu Rolan Garosa protiv Novaka Đokovića. On je u četvrfinalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa 6:2, 6:1, 7:6(5) posle dva sata i 15 minuta igre.

NOVA STRANICA ISTORIJE: Novak NA KORAK od Federerovog REKORDA!

JOŠ DVA KORAKA: Novak posle preokreta u polufinalu Rolan Garosa (VIDEO)

OTKRIO JE TAJNU: Novak pričao KOLIKO i KADA spava

Očekivali smo spektakl, veliku borbu, a dobili smo rapsodiju jednog, odnosno sunovrat drugog igrača.

Užasan je bio Stefanos Cicipas na večerašnjem duelu.

Da neće biti uzbuđenja bilo je jasno već na samom startu meča. Karlos je do prvog brejka stigao već u drugom servis gemu protivnika. Dominirao je Španac u svim segmentima, a prvi set je rešio sa 6:2 dozvolivši protivniku svega četiri poena na svom servisu.

U drugom setu još veća nadmoć 20-godišnjaka. Trebalo je Alkarazu nešto više od sat vremena da povede sa 2:0 u setovima. Cicipas nije imao nijednu brejk priliku.

Stefanos Cicipas
Stefanos Cicipas / Izvor: Reuters

Raspravljao se Grk sa svojim trenerima, dogovarao se krajem drugog seta, ali ni to nije urodilo plodom. Još jednom je set Karlos otvorio ranim brejkom. Čuvao je tu stečenu prednost do same završnice seta, ali je onda usledio period dekoncentracije.

Pri rezultatu 5:2 imao je Alkaraz dve meč lopte na servis protivnika, nije ih iskoristio, da bi zatim i u svom servis gemu odigrao ispod svog nivoa i dopustio Cicipasu da vrati brejk.

Španac je priliku da završi meč imao ponovo na servis protivnika, ali se kao i prethodni put Stefanos izvukao i poravnao na 5:5. Nije bilo brejkova u naredna dva gema i gledali smo taj-brejk trećeg seta.

Alkaraz je u tom delu igre ponovo zaigrao kao u većem delu meča i sa 7:5 bukirao mesto među četiri najbolja igrača na turniru.

Duel Đokovića i Alkaraza je zakazan za petak, tačna satnica još uvek nije poznata.