15°C
08.05.2024.
117.1119
108.7491

MEČ ZA NEZABORAV: Novak posle velike drame i preokreta savladao Alkaraza i osvojio Sinsinati (VIDEO)

21.08.2023. 02:32
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Nestvaran duel.

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Masters u Sinsinatiju posle pobede nad Karlosom Alkarazom 5:7, 7:6(7), 7:6(4). Meč je trajao tri sata i 50 minuta igre.

DOK SE SPREMA ZA FINALE SINSINATIJA: Đoković se oglasio posle Ivaninog zlata, evo kako je čestitao Srpkinji (FOTO)

FOTKAN U NEZGODNOM TRENUTKU: Zbog ove sporne fotografije se oglasio i Novak: ”Kao da sam pijan na terenu”

UVEK TO RADI PRE MEČA: Alkaraz otkrio KO mu je najveća inspiracija!

Đoković je došao do 39. Mastersa u karijeri i trećeg trofeja u Sinsinatiju, a način na koji je to uradio će se dugo prepričavati.

U prvom setu smo videli mnogo turbulencija, pogotovo u Novakovoj igri.

Na startu su oba tenisera bila sigurna pri servisu, naročito se to odnosilo na Alkaraza koji je u prva dva servis gema dopustio protivniku svega jedan poen. No, pri rezultatu 3:2 za Novaka sledi furiozan gem srpskog asa. Odlično je reternirao Novak i bez izgubljenog poena došao do brejka.

Izgledalo je da je momentum na Đokovićevoj strani, ipak od tog trenutka kao da je neko isključio Novaka. Nestala je energija, Karlos je uspeo da vrati brejk. Srbin je čuvao svoj servis, ali je u završnici seta poklekao. Pretrpeo je brejk i dopustio Špancu da servira za osvajanje uvodnog dela igre. Karlos je to znao da iskoristi i stekne prednost.

Očigledno je bilo da je velika toplota koja vlada u Sjedinjenim Američkim Državama problem Đokoviću, pokušao je da se regeneriše na pauzi između dva seta, ali nije bilo lako.

Brejk je napravio Alkaraz na samom startu drugog seta i to uz tri vezane duple greške srpskog asa, pa je put ka povratku bio malo verovatan. Novak je pri rezultatu 2:1 za Španca i zatražio medicinski tajm-aut, izgledalo je da će Srbin predati meč, ali je odlučio da nastavi i ubrzo imao priliku da se vrati u meč, pošto je došao do brejk lopte, ali nije je materijalizovao i Alkaraz je poveo sa 3:1.

Uspevao je Đoković da osvaja svoje gemove, ali nije izgledalo da može i do gema na servis protivnika. Ipak, u osmom gemu sledi brejk i rezultat je poravnat - 4:4. Osvojio je Novak i naredni gem i došao na gem od drugog seta i povratka u meč. Da Đoković ne dođe do trećeg gema u nizu pobrinuo se Alkarazov servis koji je proradio u pravom trenutku pri rezultatu 30:30 i zahvaljujući tome je Španac ostao u setu.

Bili su sigurni i jedan i drugi u naredna gema i gledali smo taj-brejk.

Bolje je krenuo Srbin u odlučujući deo seta, odmah stekao mini brejk i poveo sa 2:0, ipak Alkaraz preokreće situaciju i ubrzo vraća egal. Prvu meč loptu na meču je Španac imao pri rezultatu 6:5, ali je Novak dobro odservirao i produžio dramu. Osvojio je Novak i naredni poen i došao do prve set lopte. Nije tada došao do seta Đoković, ali jeste u narednom navratu. Neverovatan poen su odigrali prvi i drugi reket sveta, a poklekao je ovaj mlađi i poslao forhend u mrežu za produžetak drame.

U trećem setu nije bilo brejkova, a ni brejk prilika sve do petog gema kada je Novak imao dve šanse. Nažalost, nije uspeo srpski teniser ni u jednom od dva puta da dobije pravu poziciju da osvoji ključni poen, pa se Alkaraz u toj situaciji izvukao.

U narednom gemu je imao i Novak problema, ali je servis bio udarac koji je pomogao Đokoviću da dođe do gema. U tom trenutku su igrači bili poravnati u gotovo svim bitnijim statističkim podacima, a sledio nam je sedmi gem seta, prema mišljenju mnogih teniskih stručnjaka najbitniji gem seta, a tako se ispostavilo i ovog puta.

Imao je Nole dve vezane brejk lopte, nije ih iskoristio. Potom ih još dve, a srećna je bila peta šansa u gemu za vođstvo od 4:3 srpskog asa.

Potvrdio je Novak brejk i Alkaraz je servirao za ostanak u meču. Imao je Novak dve meč lopte na Karlosov servis, ali ih nije iskoristio i morao je da pobedu traži u narednom gemu.

Ni tu nije bilo kraja drami! Novak je smušeno ušao u gem i Alkaraz je znao to da iskoristi, Đoković je grešio i dopostio protivniku dve vezane brejk lopte, prvobitno se izvukao Novak, ali je Karlos iskoristio četvrtu priliku u gemu koji je trajao preko 12 minuta i produžio ovaj nestvaran meč.

Ništa drugačije nije bilo ni u narednom gemu. Imao je Novak dve vezane šanse, no, oba puta je slao lopte u aut i ponovo je usledila igra na razliku. I tu je Đoković, imao svoje šanse, dve, ali je Alkaraz izvukao nekoliko sjajnih "kik" servisa i došao na korak od pobede.

Za razliku od pređašnjih Novakov servis gem je bio rasterećeniji i ponovo nam je sledovao taj-brejk.

Još jednom je Đoković bolje ušao u ovaj deo meča, odmah mini brejk i prednost od 3:0. Ipak, slede tri vezana poena Alkaraza i na promenu strana se otišlo sa potpunim egalom.

Novak pravi prvi udarac, poveo je 5:4 i imao je dva servisa za titulu i to je konačno i uradio naš teniser i došao do titule u Sinsinatiju.