FANTASTIČNI ĐOKOVIĆ U FINALU: Novak i povreda slomili Alkaraza

09.06.2023. 14:29 17:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Srpski teniser sedmi puT u karijeri igraće za trofej u Parizu.

Novak Đoković plasirao se sedmi put u finale Rolan Garosa pošto je savladao Španca Karlosa Alkaraza sa 3:1 (6:3, 5:7, 6:1, 6:1) posle tri sata i 15 minuta igre. Đokoviću je ovo bila 20 uzastopna pobeda na grend slem turnirima, a za pehar će igrati protiv pobednika meća između Kaspera Ruda i Aleksandra Zvereva.

ON ĆE SE PITATI: Oglasio se Nadal pred meč Đoković - Alkaraz, ima JASNOG favorita

ČUVENI ŠPANAC UPOZORAVA ALKARAZA: Nije lako pobediti Novaka u tri seta

NIJE KRENUO NOVAKOVIM STOPAMA: Srbija bez DRUGOG polufinaliste na Rolan Garosu

Prvi gemovi ovog meča nisu doneli brejk šanse, ali je u četvrtom gemu Novak imao prvu priliku da oduzme servis Alkarazu i odmah je iskoristio i zatim potvrdio za vođstvo od 4:1. Tri gema kasnije je Španac imao čak tri brejk lopte, ali je Đoković uspeo da sve tri neutrališe i povede sa 5:2. Imao je potom Novak brejk i set loptu koju je Alkraza spasio, ali je Đoković zatim na svoj servis uspeo da osvoji set iako je morao i da spašava brejk loptu.

Još bolji tenis su oba igrača prikazala u drugom setu. U prvih sedam gemova nije bilo nijedne brejk šanse, da bi u osmom Alkaraz iskoristio drugu brejk loptu i poveo sa 5:3. Španac je servirao za osvajanje drugog seta, ali je Novak po već oprobanom receptu uspeo da vrati brejk. Međutim, Španac je u narednom imao čak tri brejk lopte, ali je Novak čudesno uspeo da ih spasi i zatim izjednači na 5:5. Imao je Đoković brejk loptu na set Španca, ali Alkaraz nije dozvolio još jedan brejk i poveo je sa 6:5, da bi zatim ponovo imao imao tri brejk i set lopte na servis Đokovića. Ovoga puta je iskoristio prvu i stigao do izjednačenja u setovima.

Novak je osvojio treći set, ali je u velikoj meri njegov tok odredila povreda Alkaraza. Nije bilo brejkova u prva tri gema, a upravo u trećem je Alkraza imao problem sa povredom i odlučio da uzme medicinski tajm-aut protivno pravilima iako je znao da će izgubiti gem, pa je Đoković tako stigao do brejka i vođstva 2:1. Španac se teško kretao i Đoković je bez većih problema još dva puta oduzeo servis Alkarazu i osvojio treći set. Slika se nije promenila ni u četvrtom setu. Alkaraz je želeo da ostane do kraja na terenu iako je bilo jasno da ne može da u potpunosti parira Novaku, posebno kada je propustio i dve brejk lopte na startu seta. Novak je uspeo potom da mu dva puta uzastopno oduzme servis i Španac je do kraja samo uspeo da osvoji počasni gem u četvrtom setu, pšre nego što je Đoković stavio tačku na meč.

6:1
Kraj meča! Novak Đoković plasirao se u svoje sedmo finale Rolan Garosa u karijeri pošto je sa 3:1 u setovima savladao Karloosa Alkraza.
5:1
Uspeo je Alkaraza da dođe do gema u četvrtom setu, ali će Novak sada servirati za plasman u finale.
5:0
Potvrdio je Novak i ovaj brej i na korak je od plasmana u finale. Alkaraza servira za ostanak u meču.
4:0
Drugi put u četvrtom setu Novak pravi brejk i osvaja deveti uzastopni gem.
3:0
Potvrdio je Novak brejk i stiče veliku prednost u četvrtom setu.
2:0
Kažnjava Novak sada svaku grešku Alkaraza i koristi prvu brejk šansu da oduzme servis Špancu.
1:0
Težak prvi gem za Đokovića u četvrtom setu. Alkaraza se neštoo bolje kreće, imao je Španac i dve brejk lopte, aloi je Novak uspeo da ih spasi i osvoji gem.

ČETVRTI SET

6:1
Trećim brejkom Novak je osvojio treći set i vodi sa 2:1.
5:1
Potvrdio je Novak i drugi brejk, a Alkaraz koji očigledno ima problema sa povredom servira za ostanak u trećem setu.
4:1
Drugi uzatopni brejk Novaka, ali je ovaj napravio kroz igru i na dobroj je putu da osvoji treći set.
3:1
Potvrdio je Novak brejk u veoma čudnom gemu u kojem je Alakaraz imao i đus.
2:1
Pošto medicinski tajm-aut nije bio po pravilima, Alkaraz je izgubio gem i praktično je Novak napravio brejk. Novak sada servira da ga potvrdi.
1:1
Uspeo je Novak da osvoji prvi gem na svoj servis u trećem setu, ali je potom usledila prinudna pauza zbog potencijalne povrede Alkraza.
0:1
Nije baš bio lak gem za Alkraza, ali je Španac uspeo da ga osvoji.

TREĆI SET

5:7
Ono što nije uspeo u 10. gemu, Alkaraz je napravio u 12. kada je iskoristio prvu brejk i set loptu i stigao do izejdnačenja u setovima.
5:6
Imoa je Novak šansu da drugi put u nizu oduzme servis Špancu, ali je Alkaraz uspeo da spasi jednu brejk loptu i ipak osvoji gem i povede.
5:5
Kakav gem na servis Novaka. Bio je Alkaraza pred osvajanjem drugog seta, imao je tri brejk lopte, ali je Novak uspeo da ih spasi i stigne do izjednačenja.
4:5
Uspeva Novak da odmah vrati brejk Alkarazu koji je servirao za osvajanje seta. Nije Đoković uspeo da iskoristi prvu brejk loptu, ali je bio uspešniji kod druge.
3:5
Uspso je Alkaraz da napravi brejk. Španac je konstantno pritiskao Novaka i uspeo da iskoristi drugu brejk loptu.
3:4
Alkaraza osvaja gem na svoj servis, ali je Novak propustio nekoliko prilika da znatno zakomplikujje situaciju Špancu.
3:3
Lako u drugom setu Novak osvaja gemove na svoj servis.
2:3
I Alkaraza je imao jedan laganiji gem na svoj servis i ponovo je stigao do vođstva.
2:2
Još jedan siguran gem na svoj servis je odigrao Novak i stigao do izjednačenja.
1:2
Mogao je Novak da zakomplikuje situaciju Španacu na njegov servis, ali je neiznuđenom grešku omogućio Alkarazu da osvoji drugi gem na svoj servis i ponovo povede.
1:1
Na sličan način je drugi set na svoj servis započeo i Novak i relativno lako ga osovjio.
0:1
Ekspresno je Alkaraz osvojio prvi gem u drugom setu.

DRUGI SET

6:3
Morao je Novak da spašava jednu brejk loptu, ali je na osvojio gem na svoj servis i prvi set.
5:3
Imao je Đoković priliku da napravi brejk i tako stigne do prvog seta, ali je Španac uspeo da spasi tu jednu brejk loptu i natera Đokovića da servira za osvajanje prvog seta.
5:2
Gotovo 15 minuta trajao je sedmi gem u prvom setu, Novak je morao da spašava čak tri brejk lopte i na kraju je ipak uspeo da osvoji gem. Alkaraz servira za ostanaku prvom setu.
4:2
Mogao je Novak možda i da unese neizvesnost u ovaj gem, ali je loše zahvatio volej posle kojeg je Alkaraza uspeo da osvoji gem.
4:1
Uspeo je Novak da potvrdi brejk i uveća prednost.
3:1
Sjajan gem odigrali su Đoković i Alkaraz i posle jednog spektakularnog poena, Novak je uspeo da iskoristi prvu brejk loptu.
2:1
Uspeo je Alkaraza da stigne do 30:30 u trećem gemu, ali je Novak ipak uspeo da ga osvoji i stigne do vođstva.