ZASTRAŠUJUĆE ZA RIVALE: Novak razmontirao Rubljova u tri seta

25.01.2023. 09:05
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Protivnik srpskom teniseru u polufinalu će biti Tomi Pol.

Srpski teniser Novak Đoković igra sve bolje kako odmiše turnir u Melburnu pošto je sa 3:0 (6:2, 6:1, 6:4) posle samo dva sata i pet minuta igre savladao Andreja Rubljova i plasirao se u polufinale na Australijan openu. Ruski teniser nije imao praktično nikakve šanse u ovom meču u kojem je Novak od starta diktirao ritam. U polufinalu će Đoković igrati protiv Amerikanca Tomija Pola koji je u četvrtfinalu bio bolji od sunarodnika Bena Šeltona.

POZNAT EVENTUALNI PROTIVNIK ĐOKOVIĆA U POLUFINALU: Pol savladao Šeltona u četiri seta

AUSTRALIJAN OPEN: Nastavlja se san o BELORUSKOM finalu

Novak je dobro počeo meč i već u drugom gemu imao brejk šansu koju nije uspeo da iskoristi. Međutim, propuštenu priliku je nadoknadio u četvrtom gemu kada je oduzeo servis ruskom teniseru, da bi zatim i drugi put u nizu oduzeo servis Rubljovu iskoristivši petu brejk loptu. Odmah u narednom gemu, Đoković je potvrdio i drugi napravljen brejk i osvojio prvi set.

Sve do petog gema drugog seta su oba tenisera čuvala svoj servis, da bi u tom gemu Novak iskoristio drugu brejk loptu i oduzeo servis Rubljovu. Mogao je Rus odmah da vrati brejk, ali nije iskoristio dve brejk šanse i Novak je uspeo da potvrdio brejk, da bi potom napravio i drugi uzastopni iskoristivši prvu šansu zahvaljujući duploj servis greški Rusa za vođstvo od 5:2. Imao je Novak 40:15 na svoj servis, ali je Rubvljov spasio dve set lopte i potom imao i brejk priliku koju nije iskoristio, da bi Đoković propustio još dve set lopte i konačno realizovao petu za vođstvo od 2:0 u setovima.

Đoković je pitanje pobede, kako se ispostavilo, rešio već na startu trećeg seta pošto je odmah oduzeo servis Rubljovu, a posle potvrđenog brejka je Novak imao još jednu brejk priliku na servis Rubljova u trećem gemu, ali nije uspeo da je iskoristi. Do kraja je Novak uspešno čuvao brejk prednosti i na kraju ostvario ubedljiv trijumf.

6:4
Kraj!!! Novak Đoković je savladao Andreja Rubljova sa 3:0 i plasirao se u polufinale Australijan opena.
5:4
Osvaja Rubljov gem na svoj servis, ali će Novak sada servirati za meč.
5:3
Lako Novak osvaja peti gem i Rubljov će servirati za ostanak u meču.
4:3
As udarcem je Rubljov osvojio treći gem u trećem setu.
4:2
Uz dosta sreće prilikom poslednjeg poena Novak osvaja gem na svoj servis.
3:2
Posle dužeg vremena Rubljov relativno lako osvaja gem na svoj servis.
3:1
Osvaja Novak lako gem na svoj servis.
2:1
I u ovom gemu je Rubljov imao dosta problema, morao je da spašava i brejk loptu, ali je na kraju ipak uspeo da dođe do prvog gema u trećem setu.
2:0
Bez mnogo muke je Đoković potvrdio napravljen brejk.
1:0
Odmah na startu trećeg seta Novak je oduzeo servis Rubljovu i stigao do vođstva.

TREĆI SET

6:2
Vodi Novak sa 2:0 u setovima, ali je u poslednjem gemu na svoj servis morao da spašava brejk loptu i iskoristio je tek petu set loptu.
5:2
Drugi uzastopmi brejk je napravio Novak posle duple servis greške Rubljova i sefviraće za osvajanje drugog seta.
4:2
Uspeo je Đoković da potvrdi brejk, ali je imao veoma težak servis gem zbog jakog vetra, a morao je da spašava i dve brejk lopte koje je imao Rubljov.
3:2
Uspeva Đoković da napravi brejk u drugom setu. Agresivan je bio Rubljov, ali mu nije to mnogo vredelo u ovom gemu.
2:2
Jedan lagan gem za Novaka sa nulom.
1:2
Nije ni Rubljov imao lak gem na svoj servis, ali je uspeo da ga osvoji.
1:1
Osvaja Novak prvi gem u drugom setu, a oba tenisera su imala dosta problema zbog vetra koji je počeo da duva.
0:1
Rubljov osvaja najlakši gem od početka meča na startu drugog seta.

DRUGI SET

6:1
Osvaja Novak Đoković prvi set ubedljivo posle 40 minuta igre, ali je morao dobro da se pomuči pošto je Rubljov imao i dve brejk lopte koje je srpski teniser uspeo da spasi za osvajanje poslednjeg gema u setu.
5:1
I drugi put Novak oduzima servis Rubljovu, iskoristivši petu brejk loptu.
4:1
Potvrdio je Novak brejk, mada je Rubljov stigao do 30:30, ali više od toga nije mogao.
3:1
Stiže do brejka Novak posle duple servis greške Rubljova.
2:1
Još jednom Novak relativno sigurno osvaja gem na svoj servis.
1:1
Imao je Novak brejk loptu na servis Rubljova, ali je Rus uspeo da je spasi i stigne do izjednačenja.