ZAVRŠNI MASTERS TORINO: Nole FURIOZNO do polufinala! PREGAŽEN i Nori, spremna OSVETA za Tokio!

19.11.2021. 21:06
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Fenomenalna igra Đokovića.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković potvrdio je plasman u polufinale završnog Mastersa u Torinu pobedom nad Kameronom Norijem iz Velike Britanije rezultatom 2:0 (6:2, 6:1), za samo sat i sedam minuta igre.

MEDVEDEV SAZNAO RIVALA: Preokret odredio poslednjeg polufinalistu Završnog mastersa

VIL SMIT POZVAO NOVAKA: Đoković se PRISETIO plesa sa Serenom Vilijams (VIDEO)

ČELENDŽER HELSINKI: Milojević bez šansi u četvrtfinalu

Još pre ovog meča srpski as je obezbedio ulazak među četiri najbolja, a prvom pobedom u međusobnim okršajima sa Britancem, samo je potvrdio od ranije ostvareni uspeh.

Nori, koji je dobio priliku umesto povređenog Cicipasa i povlačenja Grka sa turnira, da odigra meč na završnom Mastersu, predstavio se u ne baš najboljem svetlu.

Nijednog trenutka Đoković nije dozvolio 12. igraču ATP liste da mu parira, od starta je preuzeo inicijativu i za  prvi set rešio u svoju korist.

Već u prvom gemu, Nole je napravio brejk, iskoristivši drugu brejk priliku. Sjajnu partiju srpski as je krunisao i u petom poenu, kada je „sa nulom“ počistio Britanca i duplirao brejk, povećavši vođstvo na 4:1. Do kraja ovog perioda Đoković je rutinski priveo posao i na kraju slavio sa 6:2.

Gde je stao u prvom, vladar „belog sporta“ nastavio je i u drugom setu. Veoma raspoložen, bez obzira što se radilo o revijalnom meču, Nole je kao na treningu „maltretirao“ Norija.

Odmah na početku drugog seta usledila je repriza prvog, kada je načinjen brejk već u prvom gemu, Đoković je oduzeo ekspresno servis rivalu. Ovoga puta je to učinio malo teže, ali je uspeo, zahvaljujući početničkim greškama Kamerona, posle kojih je do izražaja došla razlika u klasi.

Ista slika u potpunosti, pošto je i u petom gemu, kao i u prvom setu, Nole opet nadmudrio Britanca, poveo sa 4:1 i rutinski odradio posao, iako su mu misli bile usmerene ka suboti, daleko važnijem 10. polufinalu Mastersa i okršaju sa starim dužnikom.

Za plasman u finale završnog Mastersa u Torinu, Novak Đoković će igrati protiv drugoplasiranog iz „crvene grupe“, a to je, još ranije se znalo Aleksander Zverev iz Nemačke.

Biće to prilika Noletu da se revanšira Saši za bolan poraz u polufinalu Olimpijskih igara, na kojima je Saša kasnije osvojio zlatnu medalju, dok je srpski as ostao bez iste.

U drugom polufinalu, snage će odmeriti drugi reket sveta Danil Medvedev iz Rusije i Norvežanin Kasper Rud.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

Sva dešavanja sa meča Novak Đoković - Kameron Nori možete da pratite iz minuta u minut na sajtu Srbija Danas.

6:1
KRAJ MEČA. Novak Đoković je "razbio" Kamerona Norija sa 2:0.

5:1
Đokovića još samo jedan gem deli od treće uzastopne pobede u Torinu.

4:1
SJAJNO! Novi brejk za Noleta u najdužem gemu od početka meča, iskoristio je Đoković treću brejk šansu i sada samo čudo može da spreči da ne dođe do treće pobede u Torinu i takmičenje u zelenoj grupi ne završi sa maksimalnim učinkom od sve tri pobede.

3:1
Nastavlja Nole da ekspresno osvaja gemove i krči put ka trećoj pobedi u Torinu, bez obzira što meč nema rezultatski značaj.

2:1
Mnogo sigurniji Nori u ovom gemu, samo jedan poen je prepustio Đokoviću i smanjio rezultat.

2:0
Imao je Britanac prvu brejk šansu u ovom duelu, greškama na servisu Đokovića stekao je 30:40, ali se Nole odbranio i sa tri vezana poena sačuvao brejk prednosti.

Kameron nori
Kameron nori / Izvor: Reuters

1:0
Dugačak gem u kome je presudilo Novakovo iskustvo. Ponovio je Nori greške sa početka duela, ispustio veliku priliku da odbrani svoj servis i greškama dozvolio Đokoviću da i u drugi set uđe brejkom i velikom prednošću.

Počeo je drugi set.

II SET

6:2
Novak Đoković osvaja prvi set za samo 27 minuta. Bez izgubljenog poena u poslednjem gemu, sa tri set lopte i drugom iskorišćenom, potvrdio je sjajnu partiju od početka duela.

5:2
Najbrži poen za Norija, sa "nulom" je osvojio drugi gem u meču.

5:1
Za samo 69 sekundi Đoković stiže do petog gema i ubedljivog vođstva.

4:1
Ide Nole do novog brejka i ubedljivog vođstva. Sa tri vezane prilike da oduzme servis Britancu, već prvu je sproveo u delo.

3:1
Fenomenalno je Nole nerešenog rezultata "isekao" mekano loptu i poentirao za 30:15, a zatim sjajnim servisima obezbedio treći gem u meču. Zanimljivo da je Đoković tražio čelendž u ovom poenu, što je bio njegov prvi čelendž uopšte na završnom Mastersu u Torinu, tek u trećem kolu.

2:1
Uspeva Nori da dođe do prvog gema u meču i smanji na 2:1, iako je Đoković imao priliku da dođe do novog brejka. Bilo je 30:30, ali je Britanac sa dva vezana poena smanjio rezultat.

2:0
Sigurno Novak potvrđuje brejk. Kameron je osvojio samo jedan poen, ali je Srbin dodao gas i posle 40:15 odservirao as za drugi gem.

21:17
Zanimljivo da je sva tri meča na ovom turniru Đoković počeo brejkom, izgubio je servis protiv Ruda i Rubljova, ali je sa Norijem prvi stigao do njega.

1:0
Sjajan početak za Đokovića. Već u prvom gemu Nole dolazi do brejka, posle dve greške iz forhenda Norija, Đoković je stigao do 40:15, Britanac je spasio prvu, ali ne i drugu brejk loptu.

I SET

MEČ JE POČEO.

21:08
Nori je kao 71. na svetu počeo godinu, sada je 12. na ATP listi. Meteorski uspon u 2021. doživeo je britanski teniser, zahvaljujući sjajnim rezultatima.