ЈСЛ: Чукарички сигуран, Фрајдеј претекао Шкулетића, Спартак до победе у последњем минуту, Војводина сигурна против Рада!

13.05.2015. 17:55
Patrik-Frajdej
Патрик-Фрајдеј / Извор: МН Press

У преостала два кола жестоку борбу за опстанак водиће Доњи Срем, Вождовац, Спартак и Напредак.

После победе над Црвеном звездом, фудбалери Чукаричког освојили су сва три бода и на гостовању у Јагодини. Без обзира на то што се од првог минута водила велика борба на свим деловима терена, "брђани" су ипак успели да пронађу пут до гола Перића и заслужено славе. Играо се 71. минут када је Стојковић послао идеалну лопту у срце шеснаестерца где је Стојиљковић био највиши у скоку и главом послао лопту у мрежу.

Голеада у Лучанима у којој је Младост дочекала ОФК Београд припала је домаћој екипи 4:2. Двоструки стрелац за домаћина био је Јовановић а у поготке су се уписали и Тешић и Фрајдеј који је својим голом на листи стрелаца претекао Петра Шкулетића.

У дербију зачеља Спартак је у последњим секундама стигао до три бода против Доњег Срема у мечу где је виђено чак пет погодака (3:2). Веома важну победу тиму из Суботице обезбедио је Лазаревић у надокнади времена са беле тачке, што је био укупно други пенал за "голубове" с обзиром на то да је успешно најстрожу казну реализовао и Торбица у 78. минуту.

"Минималну" победу остварио је Нови Пазар који је задао нову главобољу екипи Вождоца, а са 1:0 славио је и Раднички који је у Нишу победио Борац.

У последњем мечу 28. кола Војводина је у Новом Саду савладала Рад са 2:0. Голове за домаћу екипу постигли су Иванић у 18. минуту и Макарић десетак минута пре краја меча. Овом победом Новосађани су на табели претекли Нови Пазар и тренутно су на четвртој позицији.