JSL: Zvezdina bruka, otpisani i brojčano slabiji Radnički slavio u Beogradu (VIDEO)

13.05.2015. 20:01
Slavlje fudbalera Radničkog 1923 u duelu sa Crvenom zvezdom
Slavlje fudbalera Radničkog 1923 u duelu sa Crvenom zvezdom / Izvor: MN Press

Pred svojim navijačima Zvezda izgubila od Radničkog 1923 koji je već ispao iz Jelen Superlige.

Fudbaleri i navijači Crvene zvezde oprostili su se od odbrane titule, ali na stadionu "Rajko Mitić" viđena je bruka. Ekipa Nenada Lalatovića je samo nekoliko dana posle poraza od Čukaričkog izgubila i od Radničkog 1923 koji je već ispao iz Jelen Superlige. U Beogradu je bilo 2:1 za Kragujevčane koji su napravili pravi podvig s obzirom da su od polovine drugog poluvremena igrali sa fudbalerom manje. Čak su i drugi pogodak postigli sa igračem manje.

Utakmica između Zvezde i Radničkog počela je sa više nego zanimljivim detaljem. Gosti iz Kragujevca su meč na veoma slabo ispunjenom stadionu "Rajko Mitić" počeli u teget dresovima (više pročitajte OVDE) koje im je pozajmio domaćin. Takođe od početka su igrali Mamadu Mbođ, Stefan Đorđević i Marko Petković. Štoper iz Senegala i levi bek su debitovali u prvenstvenoj utakmici, dok se kapiten mlade reprezentacije Srbije Petković vratio posle povrede.

Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Radnički 1923
Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Radnički 1923 / Izvor: MN Press

Do 41. minuta, kada je "pao" prvi gol, nije bilo mnogo prilika, ali je bilo poništenih golova. U 22. minutu Aleksandar Katai je pogodio mrežu gostiju iz Šumadije, ali je poništen zbog ofsajda. Nešto kasnije, u 28. minutu, golman i kapiten Zvezde Predrag Rajković je bio brži od protivnika. A onda, u 41. minutu, Željko Goljović je iskoristio uspavanost odbrane domaćina. Rajković je uspeo da zaustavi prvi šut, ali je na odbijenu loptu natrčao Goljović.

Na početku drugog poluvremena šansu su dobili Saša Stojanović i Damir Kahriman koji je zamenio povređenog Rajkovića što bi moglo da bude novi problema za selektora "orlića" Veljka Paunovića. U 51. minutu, Ristić je odlično prošao po desnoj strani i proigrao Aleksandra Kataija koji je sa nekoliko metara šutirao visoko preko gola. Kragujevčani su bili blizu postizanja gola u 58. minutu, ali je Jovanović sve sprečio u poslednjim trenucima.

Od 65. minuta Zvezda je imala igrača više pošto je Kovačević dobio drugi žuti karton, a već u narednoj akciji domaćin je imao solidnu priliku. Gavrić je pokušao da sa nekoliko metara prebaci Trifunovića, ali je ovaj odlično intervenisao. Sa ivice kaznenog prostora snažno je šutirao Katai, ali je Trifunović opet bio na mestu. U 68. minutu usledio je novi šok za navijače domaćih. Posle centaršuta sa leve strane, na desetak metara odlično je skočio Dušan Stević i glavom savladao Kahrimana.

Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović
Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović / Izvor: MN Press

Do kraja utakmice, pokušavali su Lazović i Orlandić da smanje prednost gostiju, ali je to uspelo Mihaili Ristiću. Mladi vezni igrač je iskoristio penal, posle igranja rukom u kaznenom prostoru. U 87. minutu ponovo je Orlandić bio u odličnoj prilici, ali je njegov udarac sa nekoliko metara zaustavio odlični Trifunović.

Posle pobede Čukaričkog (više pročitajte OVDE), Zvezdi više nije sigurno ni drugo mesto. U narednom kolu Zvezda će gostovati OFK Beogradu, a na zatvaranju sezone dočekati lučansku Mladost. Inače, u Kruševcu Partizan je i teoretski osvojio titulu, a o tome više pročitajte OVDE.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 1923  1:2 (0:1)

Strelci: Ristić u 84. iz penala - Goljović u 41, Stević u 68. minutu

Stadion: "Rajko Mitić"

Gledalaca: oko 2.000

Sudija: Milan Ilić

Žuti kartoni: Đorđević, Jovanović - Živanović, Goljović, Kovačević, Rosić

Crveni kartoni: Kovačević

Crvena zvezda: Rajković (od 46. Kahriman), Petković (od 53. Gavrić), Mbođ, Jovanović, Đorđević, Grujić, Katai, Ristić, Avramovski (od 46. Stojanović), Lazović, Orlandić.

Radnički 1923: Trifunović, Živanović, Osei Bonsu, Rosić, B. Miljuš, Kovačević, Tiodorović, Goljović (od 55. Stević), Keljević (od 77. Bubanja), D. Miljuš (od 81. Urošević), Milovanović.