ЈСЛ: Звездина брука, отписани и бројчано слабији Раднички славио у Београду (ВИДЕО)

13.05.2015. 20:01
Slavlje fudbalera Radničkog 1923 u duelu sa Crvenom zvezdom
Славље фудбалера Радничког 1923 у дуелу са Црвеном звездом / Извор: МН Press

Пред својим навијачима Звезда изгубила од Радничког 1923 који је већ испао из Јелен Суперлиге.

Фудбалери и навијачи Црвене звезде опростили су се од одбране титуле, али на стадиону "Рајко Митић" виђена је брука. Екипа Ненада Лалатовића је само неколико дана после пораза од Чукаричког изгубила и од Радничког 1923 који је већ испао из Јелен Суперлиге. У Београду је било 2:1 за Крагујевчане који су направили прави подвиг с обзиром да су од половине другог полувремена играли са фудбалером мање. Чак су и други погодак постигли са играчем мање.

Утакмица између Звезде и Радничког почела је са више него занимљивим детаљем. Гости из Крагујевца су меч на веома слабо испуњеном стадиону "Рајко Митић" почели у тегет дресовима (више прочитајте ОВДЕ) које им је позајмио домаћин. Такође од почетка су играли Мамаду Мбођ, Стефан Ђорђевић и Марко Петковић. Штопер из Сенегала и леви бек су дебитовали у првенственој утакмици, док се капитен младе репрезентације Србије Петковић вратио после повреде.

Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Radnički 1923
Детаљ са утакмице Црвена звезда - Раднички 1923 / Извор: МН Press

До 41. минута, када је "пао" први гол, није било много прилика, али је било поништених голова. У 22. минуту Александар Катаи је погодио мрежу гостију из Шумадије, али је поништен због офсајда. Нешто касније, у 28. минуту, голман и капитен Звезде Предраг Рајковић је био бржи од противника. А онда, у 41. минуту, Жељко Гољовић је искористио успаваност одбране домаћина. Рајковић је успео да заустави први шут, али је на одбијену лопту натрчао Гољовић.

На почетку другог полувремена шансу су добили Саша Стојановић и Дамир Кахриман који је заменио повређеног Рајковића што би могло да буде нови проблема за селектора "орлића" Вељка Пауновића. У 51. минуту, Ристић је одлично прошао по десној страни и проиграо Александра Катаија који је са неколико метара шутирао високо преко гола. Крагујевчани су били близу постизања гола у 58. минуту, али је Јовановић све спречио у последњим тренуцима.

Од 65. минута Звезда је имала играча више пошто је Ковачевић добио други жути картон, а већ у наредној акцији домаћин је имао солидну прилику. Гаврић је покушао да са неколико метара пребаци Трифуновића, али је овај одлично интервенисао. Са ивице казненог простора снажно је шутирао Катаи, али је Трифуновић опет био на месту. У 68. минуту уследио је нови шок за навијаче домаћих. После центаршута са леве стране, на десетак метара одлично је скочио Душан Стевић и главом савладао Кахримана.

Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović
Тренер Црвене звезде Ненад Лалатовић / Извор: МН Press

До краја утакмице, покушавали су Лазовић и Орландић да смање предност гостију, али је то успело Михаили Ристићу. Млади везни играч је искористио пенал, после играња руком у казненом простору. У 87. минуту поново је Орландић био у одличној прилици, али је његов ударац са неколико метара зауставио одлични Трифуновић.

После победе Чукаричког (више прочитајте ОВДЕ), Звезди више није сигурно ни друго место. У наредном колу Звезда ће гостовати ОФК Београду, а на затварању сезоне дочекати лучанску Младост. Иначе, у Крушевцу Партизан је и теоретски освојио титулу, а о томе више прочитајте ОВДЕ.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИЧКИ 1923  1:2 (0:1)

Стрелци: Ристић у 84. из пенала - Гољовић у 41, Стевић у 68. минуту

Стадион: "Рајко Митић"

Гледалаца: око 2.000

Судија: Милан Илић

Жути картони: Ђорђевић, Јовановић - Живановић, Гољовић, Ковачевић, Росић

Црвени картони: Ковачевић

Црвена звезда: Рајковић (од 46. Кахриман), Петковић (од 53. Гаврић), Мбођ, Јовановић, Ђорђевић, Грујић, Катаи, Ристић, Аврамовски (од 46. Стојановић), Лазовић, Орландић.

Раднички 1923: Трифуновић, Живановић, Осеи Бонсу, Росић, Б. Миљуш, Ковачевић, Тиодоровић, Гољовић (од 55. Стевић), Кељевић (од 77. Бубања), Д. Миљуш (од 81. Урошевић), Миловановић.