Партизан у пенал-трилеру поново бољи од Радничког, црно-бели надомак титуле!

13.05.2015. 19:58
Dušan Mandić u finalnoj seriji plej-ofa PS protiv Radničkog
Душан Мандић у финалној серији плеј-офа ПС против Радничког / Извор: МН Press

Клубу из Хумске само један тријумф недостаје да после две године врати титулу у своје витрине.

Ватерполисти Партизана повели су резултатом 2-0 у финалној серији шампионата Србије, пошто су и у другом мечу савладали Раднички из Крагујевца после бољег извођења петераца резултатом 13:12 (2:1, 3:3, 0:2, 2:1 - 6:5).

Ако су пре првог сусрета у крагујевачком "Парку" црно-бели важили за аутсајдера у финалној серији, после другог меча финала то више свакако није случај. Партизан је и други пут у пет дана савладали још увек актуелног вицешампиона Европе, па су сада само један меч далеко од повратка титуле на Бањицу после две године у којима је првак био "вечити ривал" Црвена звезда.

У победи црно-белих Душан Мандић је постигао три гола, Никола Јакшић и Гаврил Суботић по два, док су стрелци у регуларном делу за Раднички били Срђан Вуксановић, Марко Петковић и Милош Миличић са по два гола, док је Иван Басара постигао један.

Црно-бели су одлично почели меч и головима Душана Мандића стигли до 2:0, док су добром одбраном чували резултат до завршнице првог периода, када је Срђан Вуксановић смањио резултат. Гости из Крагујевца су на старту наставка стигли до изједначења новим голом Вуксановића, да би потом Мандић још једном био сјајан, а након гола Јакшића црно-бели поново стижу до два гола "вишка" (4:2), да би у завршници првог полувремена Раднички ипак изборио минимални заостатак голом Миличића - 5:4.

Trener Radničkog Uroš Stevanović savetuje svoje igrače u meču protiv Partizana
Тренер Радничког Урош Стевановић саветује своје играче у мечу против Партизана / Извор: МН Press

Трећи период протекао је у много бољој игри гостију из Крагујевца који успевају да у потпуности преокрену резултат и први пут поведу, новим поготком Миличића, у ситуацији са играчем више у завршници треће четвртине. Последњих осам минута почћињу необичном ситуацијом у којој је виђен по један петерац на обе стране. Прво је Петковић погодио за госте и најавио победу Крагујевчана, да би врло брзо узвратио сјајни Јакшић, да би Гаврил Суботић донео Партизану изједначење, што је био и коначан резултат регуларног дела игре - 7:7.

Како је почео последњи период, тако је и завршен меч - петерцима. А у њему кључан човек био је наш прослављени репрезентативац Слободан Соро, који је средином пенал серије стао између статива, заменивши Ристичевића. Испоставило се да је то био сјајан потез Владимира Вујасиновића, јер је Соро успео да заустави ударце Александра Ћирића и одличног Вуксановића и донесе други тријумф у серији црно-белима - 13:12.