СЛ: Партизан сачувао почетни капитал, "романтичари" нису стигли до ремија

29.08.2015. 20:58
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Првак Србије славио са 2:1. Иван Шапоњић гол постигао после офсајда, а било је још спорних ситуација.

Нова победа за Партизан. Првак Србије је у утакмици 8. кола Суперлиге славио против ОФК Београда са 2:1, головима Андрије Живковића и Ивана Шапоњића, док је почасни погодак за госте са Старе Карабурме постигао Никола Игњатијевић. Ово је био пети овосезонски тријумф браниоца титуле, док његов градски ривал има учинак од две победе и чак шест пораза.

Тренер Партизана Зоран Милинковић "промешао" је карте. Валериј Божинов је повређен, Стефан Бабовић није био ни у протоколу, Фабрисио је остао на клупи, док је Иван Бандаловски на позицији левог бека заменио Немању Петровића. Међутим, за црно-беле све је добро почело. Акцију Абубакара Оумаруа и капитена Саше Илића успешно је завршио Андрија Живковић, већ у 6. минуту (погледајте ОВДЕ). На нови погодак се чекало пола сата, када је из спорне (офсајд) ситуације на 2:0 повећао Иван Шапоњић (погледајте ОВДЕ), а на полувреме се отишло са овим резултатом.

Већ на старту другог полувремена "романтичари" које је пре неколико дана преузео Драгољуб Беквалац (више прочитајте ОВДЕ) "закували" су ситуацију. У 50. минуту стрелац је био бивши играч Црвене звезде Никола Игњатијевић. Голу је претходио дуел још једног бившег звездаша Бранимира Субашића и голмана домаћина Живка Живковића. Нападач ОФК Београда је пао у казненом простору, али је судија Илија Брдар допустио да се игра настави. Са леве стране је Игњатијевић погодио ближи доњи угао.

Само на два минута касније, могло је да буде и 2:2. Александар Јешић је шутирао са десне стране, али је лопта отишла поред стативе. У 67. минуту, после продора Бандаловског, Брашанац је шутирао са 15-ак метара, али је Стефан Чупић одбранио. У 80. минуту, млади Дамјан Гојков је покушао са леве стране, али је Живковић ухватио лопту. Поново је, у 84. минуту ОФК био близу постизања другог гола. Марко Симић је побегао Грегору Балажицу, био  "један на један" са Живковићем, али је успешнији био голман домаћина.

До краја утакмице виђене су две спорне ситуације. Планићу Брдар није показао други жути картон после једног грубљег старта, а пад Николе Трујића у казненом простору није окарактерисан као пенал.

Црно-бели ће 9. септембра одиграти одложену утакмицу 6. кола, против Рада, а затим их у 9. колу (12. септембар) очекује "вечити дерби" са Црвеном звездом

ОВДЕ прочитајте више о дешавањима у осталим утакмицама Суперлиге Србије, а ОВДЕ о учинку противника Партизана у Лиги Европе, Аугзбурга