SL: Partizan sačuvao početni kapital, "romantičari" nisu stigli do remija

29.08.2015. 20:58
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Prvak Srbije slavio sa 2:1. Ivan Šaponjić gol postigao posle ofsajda, a bilo je još spornih situacija.

Nova pobeda za Partizan. Prvak Srbije je u utakmici 8. kola Superlige slavio protiv OFK Beograda sa 2:1, golovima Andrije Živkovića i Ivana Šaponjića, dok je počasni pogodak za goste sa Stare Karaburme postigao Nikola Ignjatijević. Ovo je bio peti ovosezonski trijumf branioca titule, dok njegov gradski rival ima učinak od dve pobede i čak šest poraza.

Trener Partizana Zoran Milinković "promešao" je karte. Valerij Božinov je povređen, Stefan Babović nije bio ni u protokolu, Fabrisio je ostao na klupi, dok je Ivan Bandalovski na poziciji levog beka zamenio Nemanju Petrovića. Međutim, za crno-bele sve je dobro počelo. Akciju Abubakara Oumarua i kapitena Saše Ilića uspešno je završio Andrija Živković, već u 6. minutu (pogledajte OVDE). Na novi pogodak se čekalo pola sata, kada je iz sporne (ofsajd) situacije na 2:0 povećao Ivan Šaponjić (pogledajte OVDE), a na poluvreme se otišlo sa ovim rezultatom.

Već na startu drugog poluvremena "romantičari" koje je pre nekoliko dana preuzeo Dragoljub Bekvalac (više pročitajte OVDE) "zakuvali" su situaciju. U 50. minutu strelac je bio bivši igrač Crvene zvezde Nikola Ignjatijević. Golu je prethodio duel još jednog bivšeg zvezdaša Branimira Subašića i golmana domaćina Živka Živkovića. Napadač OFK Beograda je pao u kaznenom prostoru, ali je sudija Ilija Brdar dopustio da se igra nastavi. Sa leve strane je Ignjatijević pogodio bliži donji ugao.

Samo na dva minuta kasnije, moglo je da bude i 2:2. Aleksandar Ješić je šutirao sa desne strane, ali je lopta otišla pored stative. U 67. minutu, posle prodora Bandalovskog, Brašanac je šutirao sa 15-ak metara, ali je Stefan Čupić odbranio. U 80. minutu, mladi Damjan Gojkov je pokušao sa leve strane, ali je Živković uhvatio loptu. Ponovo je, u 84. minutu OFK bio blizu postizanja drugog gola. Marko Simić je pobegao Gregoru Balažicu, bio  "jedan na jedan" sa Živkovićem, ali je uspešniji bio golman domaćina.

Do kraja utakmice viđene su dve sporne situacije. Planiću Brdar nije pokazao drugi žuti karton posle jednog grubljeg starta, a pad Nikole Trujića u kaznenom prostoru nije okarakterisan kao penal.

Crno-beli će 9. septembra odigrati odloženu utakmicu 6. kola, protiv Rada, a zatim ih u 9. kolu (12. septembar) očekuje "večiti derbi" sa Crvenom zvezdom

OVDE pročitajte više o dešavanjima u ostalim utakmicama Superlige Srbije, a OVDE o učinku protivnika Partizana u Ligi Evrope, Augzburga