СП: "Фурија" подсетила на некадашње партије и опростила се од титуле

23.06.2014. 18:05 14:43
David Vilja postiže pogodak petom na meču trećeg kola SP u Brazilu protiv Australije
Давид Виља постиже погодак петом на мечу трећег кола СП у Бразилу против Аустралије / Извор: Танјуг

После срамотних издања у прва два кола, Шпанци убедљиво савладали "озије" и макар донекле сачували част Светског шампиона.

Репрезентација Шпаније савладала је селекцију Аустралије резултатом 3:0 (1:0) у мечу трећег кола Групе Б и тако победом окончала разочаравајући наступ на Мундијалу у Бразилу.

Селекција која ће до 13. јула остати владајући светски првак, до победе која јој није доносила ништа осим престижа, стигла је поготцима Давида Виље у првом, односно Фернанда Тореса и Хуана Мате у другом полувремену. Шпанци су до тријумфа стигли у првом реду захваљујући играчима који су били међу најзаслужнијима за титулу освојеној у Јужној Африци 2010. године, а који су у прва два сусрета били у другом плану Висентеа дел Боскеа.

Меч је пре свега обележио сјајни Давид Виља који је у 36. минуту маестрално "штиклом" савладао голмана Рајана, да би по изласку из игре у 56. минуту расплакан отишао на клупу, пошто је ово највероватније био његов последњи наступ за "фурију" у каријери најбољег стрелца претходног Мундијала.

David Vilja izlazi iz igre na meču trećeg kola SP u Brazilu protiv Australije
Давид Виља излази из игре на мечу трећег кола СП у Бразилу против Аустралије / Извор: Танјуг

Виљу је на терену заменио Хуан Мата, а управо је везњак Шпаније погодио за коначан резултат у 83. минуту. Претходно је на најбоље дане подсетио и (још увек) нападач Челсија Фернандо Торес који је погодио мрежу противника у 69. минуту.

"Фурија" је на тај начин избегла потпуни дебакл, пошто ће такмичење ипак завршити као трећепласирана у групи са три бода, док су популарни "кенгури", упркос одличној игри током већег дела турнира, ипак кући без иједног бода.

Fernando Tores postiže pogodak petom na meču trećeg kola SP u Brazilu protiv Australije
Фернандо Торес постиже погодак петом на мечу трећег кола СП у Бразилу против Аустралије / Извор: Танјуг

У мечу који је одлучивао о првој позицији у овој групи, Холанђани су савладали Чиле резултатом 2:0. чиме би требало да у осмини финала избегну домаћу селекцију Бразила, наравно, уколико "караоке" изборе повољан резултат у вечерашњем расплету у групи А.

Група Б: АУСТРАЛИЈА - ШПАНИЈА 0:3 (0:1)

Стадион: Арена де Баишада, Куритиба.

Судија: Наваф Шукрала (Бахреин).

Стрелци: Виља 36, Торес 69, Мата 83.

АУСТРАЛИЈА: Рајан, Дејвидсон, Вилкинсон, Шпирановић, МекГован, Бозанић, Јединак, MekKej, Оур, Леки, Тагарт. Селектор: Ангелос Постекоглу.

ШПАНИЈА: Реина, Алба, Рамос, Албиол, Хуанфран, Коке, Инијеста, Алонсо, Виља, Казорла, Торес. Селектор: Висенте дел Боске.

Меч Аустралија - Шпанија могли сте да пратите у текстуалном преносу на сајту "Србија Данас".

ТОК МЕЧА:

90 3. минут - КРАЈ!!! Шпанци су успели да сачувају част и опросте се победом од титуле Светског шампиона.

Huan Mata postiže pogodak petom na meču trećeg kola SP u Brazilu protiv Australije
Хуан Мата постиже погодак петом на мечу трећег кола СП у Бразилу против Аустралије / Извор: Танјуг

83. минут - ГОООООЛ!!! 0:3! Фабрегас је извандредно "кифлом" упослио Мату на десној страни, а овај из срца казненог простора, усамљен погодио за 3:0

69. минут - ГОООООЛ!!! 0:2! Инијеста је на маестралан начин упослио Фернанда Тореса подсетивши на најбоље дан, а "Ел Нињо" лагано по земљи погађа за сигурно вођство Шпаније.

56. минут - Давид Виља у сузама излази из игре, мења га Мата.

Давид Виља је постигао седам од последњих 11 голова Шпаније на Светским првенствима.

45 2. минут - Крај првог полувремена! Судија из Бахреина није дозволио Аустралијанцима да комплетирају акцију после слободног ударца, пошто је прво полувреме првобитно продужио само један минут. Нешто боља игра Шпаније и одлична партија јединог стрелца - Давида Виље!

45. минут - Касорла одлично пробија по левој страни, центрира, ипак централни бекови "кенгура" то чисте и избацују у корнер.

36. минут - ГОООООЛ!!! 0:1! Инијеста је убацио у празан простор по десној страни Хуанафрана који сјајно упошљава Виљу на петерцу, а овај феноменално петом погађа за вођство "фурије"!

34. минут - Давид Виља одлично пролази по левој страни, прави одличну "бициклету", шаље лопту на петерац али тамо касни Торес.

Најинтересантнији моменат навијачи(ца)ма у Куритиби био је када је Фернандо Торес морао да промени поцепани дрес у 28. минуту.

22. минут - Торес се нашао у шеснаестерцу противника, сјајно петом продужио Алби који шутира по сред гола, па је рајан сачувао своју мрежу.

21. минут - Инијеста са ивице шеснаестерца у свом стилу упошљава Виљу на петерцу, али је овај у офсајду.

15. минут - Још увек без наговештаја било чега озбиљног пред головима две екипе.

Почетно испитивање снага у првих десет минута сусрета. Делује да се игра Аустралије неће много мењати у односу на претходне мечеве.