117.0706
107.7899

SP: "Furija" podsetila na nekadašnje partije i oprostila se od titule

23.06.2014. 18:05 14:43
David Vilja postiže pogodak petom na meču trećeg kola SP u Brazilu protiv Australije / Izvor: Tanjug

Posle sramotnih izdanja u prva dva kola, Španci ubedljivo savladali "ozije" i makar donekle sačuvali čast Svetskog šampiona.

Reprezentacija Španije savladala je selekciju Australije rezultatom 3:0 (1:0) u meču trećeg kola Grupe B i tako pobedom okončala razočaravajući nastup na Mundijalu u Brazilu.

Selekcija koja će do 13. jula ostati vladajući svetski prvak, do pobede koja joj nije donosila ništa osim prestiža, stigla je pogotcima Davida Vilje u prvom, odnosno Fernanda Toresa i Huana Mate u drugom poluvremenu. Španci su do trijumfa stigli u prvom redu zahvaljujući igračima koji su bili među najzaslužnijima za titulu osvojenoj u Južnoj Africi 2010. godine, a koji su u prva dva susreta bili u drugom planu Visentea del Boskea.

Meč je pre svega obeležio sjajni David Vilja koji je u 36. minutu maestralno "štiklom" savladao golmana Rajana, da bi po izlasku iz igre u 56. minutu rasplakan otišao na klupu, pošto je ovo najverovatnije bio njegov poslednji nastup za "furiju" u karijeri najboljeg strelca prethodnog Mundijala.

David Vilja izlazi iz igre na meču trećeg kola SP u Brazilu protiv Australije
David Vilja izlazi iz igre na meču trećeg kola SP u Brazilu protiv Australije / Izvor: Tanjug

Vilju je na terenu zamenio Huan Mata, a upravo je veznjak Španije pogodio za konačan rezultat u 83. minutu. Prethodno je na najbolje dane podsetio i (još uvek) napadač Čelsija Fernando Tores koji je pogodio mrežu protivnika u 69. minutu.

"Furija" je na taj način izbegla potpuni debakl, pošto će takmičenje ipak završiti kao trećeplasirana u grupi sa tri boda, dok su popularni "kenguri", uprkos odličnoj igri tokom većeg dela turnira, ipak kući bez ijednog boda.

Fernando Tores postiže pogodak petom na meču trećeg kola SP u Brazilu protiv Australije / Izvor: Tanjug

U meču koji je odlučivao o prvoj poziciji u ovoj grupi, Holanđani su savladali Čile rezultatom 2:0. čime bi trebalo da u osmini finala izbegnu domaću selekciju Brazila, naravno, ukoliko "karaoke" izbore povoljan rezultat u večerašnjem raspletu u grupi A.

Grupa B: AUSTRALIJA - ŠPANIJA 0:3 (0:1)

Stadion: Arena de Baišada, Kuritiba.

Sudija: Navaf Šukrala (Bahrein).

Strelci: Vilja 36, Tores 69, Mata 83.

AUSTRALIJA: Rajan, Dejvidson, Vilkinson, Špiranović, MekGovan, Bozanić, Jedinak, MekKej, Our, Leki, Tagart. Selektor: Angelos Postekoglu.

ŠPANIJA: Reina, Alba, Ramos, Albiol, Huanfran, Koke, Inijesta, Alonso, Vilja, Kazorla, Tores. Selektor: Visente del Boske.

Meč Australija - Španija mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu "Srbija Danas".

TOK MEČA:

90+3. minut - KRAJ!!! Španci su uspeli da sačuvaju čast i oproste se pobedom od titule Svetskog šampiona.

Huan Mata postiže pogodak petom na meču trećeg kola SP u Brazilu protiv Australije / Izvor: Tanjug

83. minut - GOOOOOL!!! 0:3! Fabregas je izvandredno "kiflom" uposlio Matu na desnoj strani, a ovaj iz srca kaznenog prostora, usamljen pogodio za 3:0

69. minut - GOOOOOL!!! 0:2! Inijesta je na maestralan način uposlio Fernanda Toresa podsetivši na najbolje dan, a "El Ninjo" lagano po zemlji pogađa za sigurno vođstvo Španije.

56. minut - David Vilja u suzama izlazi iz igre, menja ga Mata.

David Vilja je postigao sedam od poslednjih 11 golova Španije na Svetskim prvenstvima.

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena! Sudija iz Bahreina nije dozvolio Australijancima da kompletiraju akciju posle slobodnog udarca, pošto je prvo poluvreme prvobitno produžio samo jedan minut. Nešto bolja igra Španije i odlična partija jedinog strelca - Davida Vilje!

45. minut - Kasorla odlično probija po levoj strani, centrira, ipak centralni bekovi "kengura" to čiste i izbacuju u korner.

36. minut - GOOOOOL!!! 0:1! Inijesta je ubacio u prazan prostor po desnoj strani Huanafrana koji sjajno upošljava Vilju na petercu, a ovaj fenomenalno petom pogađa za vođstvo "furije"!

34. minut - David Vilja odlično prolazi po levoj strani, pravi odličnu "bicikletu", šalje loptu na peterac ali tamo kasni Tores.

Najinteresantniji momenat navijači(ca)ma u Kuritibi bio je kada je Fernando Tores morao da promeni pocepani dres u 28. minutu.

22. minut - Tores se našao u šesnaestercu protivnika, sjajno petom produžio Albi koji šutira po sred gola, pa je rajan sačuvao svoju mrežu.

21. minut - Inijesta sa ivice šesnaesterca u svom stilu upošljava Vilju na petercu, ali je ovaj u ofsajdu.

15. minut - Još uvek bez nagoveštaja bilo čega ozbiljnog pred golovima dve ekipe.

Početno ispitivanje snaga u prvih deset minuta susreta. Deluje da se igra Australije neće mnogo menjati u odnosu na prethodne mečeve.