СУПЕРЛИГА: Божинов погурао "ваљак", Партизан је добио битку за друго место (ВИДЕО)

20.03.2016. 20:56
Valeri Božinov
Валери Божинов / Извор: МН Press

На Бановом брду одиграна последња утакмица 27. кола Суперлиге Србије.

Фудбалери Партизана су остварили значајну победу и дошли на друго место табеле Суперлиге. У последњој утакмици 27. кола Суперлиге Србије екипа Ивана Томића је савладала Чукарички са 2:1 и сада је испред ње само водећа Црвена звезда са 29 бодова више. Чукарички је после својеврсне битке за друго место, са 41 бодом остао на петом месту. Такође, Партизан се на овај начин реванширао вечерашњем противнику за претходна два пораза.

У мечу на Бановом брду, повео је домаћин на чијој клупи дебитовао Милан Лешњак, али је Партизан преокренуо головима у наставку, Миладина Стевановића и Валерија Божинова. Испоставило се да се Бугарин на прави начин захвалио тренеру Ивану Томићу на указаном поверењу. Подсетимо, у претходним мечевима Божинов је углавном био на клупи. Такође, на клупи је био и помало заборављени Исмаел Беко Фофана.

Футсалери очекују и победу над Португалом и рекорд у Арени

Већ у уводним тренуцима меча на Бановом брду повео је домаћин. После продора са десне стране, Филип Стојковић је убацио лопту на петерац где је био његов имењак Стојковић. Лопта је завршила иза леђа Бојана Шаранова, а закачио је и Иван Бандаловски (више прочитајте ОВДЕ). Испоставило се да стрелац није Стојковић, већ бугарски дефанзивац.

У наставку меча, домаћину су претили Небојша Косовић и Немања Михајловић, али без успеха. У 14. минуту, тренер домаћина Милан Лешњак је морао да уведе Станишу Мандића, уместо повређеног Игора Матића. Неколико минута касније, Мандић је шутирао снажно, али поред гола. У 24. минуту, Ален Стевановић је одлично "заломио" чувара и шутирао ка голу, али се голман Немања Стевановић одлично бацио и одбранио. Само осам минута касније, покушао је Андрија Павловић, али је Шаранов спасио гол. До краја првих 45 минута, прилика је било, али не и голова.

СУПЕРЛИГА СРБИЈА: На два меча тек један гол

У другом полувремену било је веома занимљиво. Томић је уместо Косовића увео Сашу Илића, да би већ у 49. минуту изједначио Миладин Стевановић. Затим је меч на кратко прекинут због бакљаде Гробара који су често скандирали "Управа напоље".

А, онда је уследила спорна ситуација, када је у казненом простору пао Немања Михајловић, али Васић није показао на белу тачку, упркос протестима.

ХЛАДАН ТУШ: Партизан за титулу добио Звезду ЗЛАТНИМ ГОЛОМ и прети да сруши рекорд Вујошевићевих кошаркаша

У 67. минуту, Божинов је коначно погодио. Бугарин је у дуелу Купа Србије са Спартаком био веома лош у завршници, али се искупио на Бановом брду. Пре тога, највећи део посла одрадио је Михајовић, а Божинову је остало да лопту спроведе у мрежу.

Да не буде досадно и да има о чему да се прича, "побринуле" су се судије. Гол домаћина је поништен због офсајда...

У 87. минуту, ове сезоне веома добри Мирослав Богосавац је повукао контру, али Ален Стевановић није на најбољи начин завршио акцију. Лопта је отишла поред гола Стевановића. Само два минута касније, Брашанац је у казненом простору проиграо Стевановића, који је опет шутирао непрецизно. Иначе, Чукарички није завршио меч у комплетном саставу, пошто је Драгољуб Срнић добио други жути картон.

У последњим тренуцима, Божинов је место уступио млађем Душану Влаховићу кога је Томић посебно хвалио, а о томе више прочитајте ОВДЕ

ТО ЈЕ АЛЕКСАНДАР МИТРОВИЋ: Лудо прославио гол, а онда био спреман да "ГИНЕ" за Њукасл (ВИДЕО)

ЧУКАРИЧКИ - ПАРТИЗАН 1:2

СТРЕЛЦИ: Бандаловски 1. аг - М. Стевановић 49, Божинов 67.

СТАДИОН: Чукаричког

СУДИЈА: Александар Васић

ЖУТИ КАРТОНИ: Реган, Срнић, Живковић, Бојић - Михајловић, Божинов

ЦРВЕНИ КАРТОНИ: Срнић

ЧУКАРИЧКИ: Стевановић, Стојковић, Ђурић, Остојић, Живковић, Реган, Срнић, Кнежевић (од 83. Миросављевић), Матић (од 14. Мандић), Бојић, Павловић.

ПАРТИЗАН: Шаранов, Бандаловски, М. Стевановић, Јовановић, Богосавац, Јевтовић, Брашанац, Косовић (од 46. Илић), А. Стевановић, Михајловић, Божинов (од 90 3. Влаховић).