SUPERLIGA: Božinov pogurao "valjak", Partizan je dobio bitku za drugo mesto (VIDEO)

20.03.2016. 20:56
Valeri Božinov
Valeri Božinov / Izvor: MN Press

Na Banovom brdu odigrana poslednja utakmica 27. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Partizana su ostvarili značajnu pobedu i došli na drugo mesto tabele Superlige. U poslednjoj utakmici 27. kola Superlige Srbije ekipa Ivana Tomića je savladala Čukarički sa 2:1 i sada je ispred nje samo vodeća Crvena zvezda sa 29 bodova više. Čukarički je posle svojevrsne bitke za drugo mesto, sa 41 bodom ostao na petom mestu. Takođe, Partizan se na ovaj način revanširao večerašnjem protivniku za prethodna dva poraza.

U meču na Banovom brdu, poveo je domaćin na čijoj klupi debitovao Milan Lešnjak, ali je Partizan preokrenuo golovima u nastavku, Miladina Stevanovića i Valerija Božinova. Ispostavilo se da se Bugarin na pravi način zahvalio treneru Ivanu Tomiću na ukazanom poverenju. Podsetimo, u prethodnim mečevima Božinov je uglavnom bio na klupi. Takođe, na klupi je bio i pomalo zaboravljeni Ismael Beko Fofana.

Futsaleri očekuju i pobedu nad Portugalom i rekord u Areni

Već u uvodnim trenucima meča na Banovom brdu poveo je domaćin. Posle prodora sa desne strane, Filip Stojković je ubacio loptu na peterac gde je bio njegov imenjak Stojković. Lopta je završila iza leđa Bojana Šaranova, a zakačio je i Ivan Bandalovski (više pročitajte OVDE). Ispostavilo se da strelac nije Stojković, već bugarski defanzivac.

U nastavku meča, domaćinu su pretili Nebojša Kosović i Nemanja Mihajlović, ali bez uspeha. U 14. minutu, trener domaćina Milan Lešnjak je morao da uvede Stanišu Mandića, umesto povređenog Igora Matića. Nekoliko minuta kasnije, Mandić je šutirao snažno, ali pored gola. U 24. minutu, Alen Stevanović je odlično "zalomio" čuvara i šutirao ka golu, ali se golman Nemanja Stevanović odlično bacio i odbranio. Samo osam minuta kasnije, pokušao je Andrija Pavlović, ali je Šaranov spasio gol. Do kraja prvih 45 minuta, prilika je bilo, ali ne i golova.

SUPERLIGA SRBIJA: Na dva meča tek jedan gol

U drugom poluvremenu bilo je veoma zanimljivo. Tomić je umesto Kosovića uveo Sašu Ilića, da bi već u 49. minutu izjednačio Miladin Stevanović. Zatim je meč na kratko prekinut zbog bakljade Grobara koji su često skandirali "Uprava napolje".

A, onda je usledila sporna situacija, kada je u kaznenom prostoru pao Nemanja Mihajlović, ali Vasić nije pokazao na belu tačku, uprkos protestima.

HLADAN TUŠ: Partizan za titulu dobio Zvezdu ZLATNIM GOLOM i preti da sruši rekord Vujoševićevih košarkaša

U 67. minutu, Božinov je konačno pogodio. Bugarin je u duelu Kupa Srbije sa Spartakom bio veoma loš u završnici, ali se iskupio na Banovom brdu. Pre toga, najveći deo posla odradio je Mihajović, a Božinovu je ostalo da loptu sprovede u mrežu.

Da ne bude dosadno i da ima o čemu da se priča, "pobrinule" su se sudije. Gol domaćina je poništen zbog ofsajda...

U 87. minutu, ove sezone veoma dobri Miroslav Bogosavac je povukao kontru, ali Alen Stevanović nije na najbolji način završio akciju. Lopta je otišla pored gola Stevanovića. Samo dva minuta kasnije, Brašanac je u kaznenom prostoru proigrao Stevanovića, koji je opet šutirao neprecizno. Inače, Čukarički nije završio meč u kompletnom sastavu, pošto je Dragoljub Srnić dobio drugi žuti karton.

U poslednjim trenucima, Božinov je mesto ustupio mlađem Dušanu Vlahoviću koga je Tomić posebno hvalio, a o tome više pročitajte OVDE

TO JE ALEKSANDAR MITROVIĆ: Ludo proslavio gol, a onda bio spreman da "GINE" za Njukasl (VIDEO)

ČUKARIČKI - PARTIZAN 1:2

STRELCI: Bandalovski 1. ag - M. Stevanović 49, Božinov 67.

STADION: Čukaričkog

SUDIJA: Aleksandar Vasić

ŽUTI KARTONI: Regan, Srnić, Živković, Bojić - Mihajlović, Božinov

CRVENI KARTONI: Srnić

ČUKARIČKI: Stevanović, Stojković, Đurić, Ostojić, Živković, Regan, Srnić, Knežević (od 83. Mirosavljević), Matić (od 14. Mandić), Bojić, Pavlović.

PARTIZAN: Šaranov, Bandalovski, M. Stevanović, Jovanović, Bogosavac, Jevtović, Brašanac, Kosović (od 46. Ilić), A. Stevanović, Mihajlović, Božinov (od 90+3. Vlahović).