СВЕТСКА ЛИГА: Србији не може нико ништа, у финалу потопљени и Хрвати

28.06.2015. 21:40
Dejan Savić
Дејан Савић / Извор: Профимедиа

У Бергаму у финалу побеђена Хрватска са 9:6.

Ватерполисти Србије одбранили су трофеј у Светској лиги. У финалу у Бергаму екипа коју води селектор Дејан Савић победила је Хрватску са 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1). На овај начин освојено је и 100 хиљада долара, али што је још важније обезбеђен пласман на Олимпијске игре у Рио де Жанериру. Иначе ово је Србији девети пехар у овом такмичењу (трећи узастопни), с тим да су два освојена под именом Србија и Црна Гора.

Утакмица није почела најбоље за "делфине", пошто су Хрвати водили у првом полувремену. После уводног вођства од 1:0, на полувремену је било 4:1 за противнике нашег тима. Међутим, у наставку је уследио преокрет. На крају треће четвртине било је 5:5, а у последњој деоници Србија је заиграла много ефикасније. Последњи гол дао је Душко Пијетловић, који је био и најефикаснији у редовима нашег тима, са три гола. Андрија Прлаиновић и Душан Мандић дали су по два.

За најкориснијег играча Светске лиге проглашен је српски ватерполиста Мандић, а за најбољег голмана Јосип Павић из Хрватске. У борби за треће место Бразил је после извођења петераца био бољи од Сједињених Америчких Држава, са укупних 24:23.

Србија - Хрватска 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1)

Базен: Олимпијског центра у Бергаму