SVETSKA LIGA: Srbiji ne može niko ništa, u finalu potopljeni i Hrvati

28.06.2015. 21:40
Dejan Savić
Dejan Savić / Izvor: Profimedia

U Bergamu u finalu pobeđena Hrvatska sa 9:6.

Vaterpolisti Srbije odbranili su trofej u Svetskoj ligi. U finalu u Bergamu ekipa koju vodi selektor Dejan Savić pobedila je Hrvatsku sa 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1). Na ovaj način osvojeno je i 100 hiljada dolara, ali što je još važnije obezbeđen plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneriru. Inače ovo je Srbiji deveti pehar u ovom takmičenju (treći uzastopni), s tim da su dva osvojena pod imenom Srbija i Crna Gora.

Utakmica nije počela najbolje za "delfine", pošto su Hrvati vodili u prvom poluvremenu. Posle uvodnog vođstva od 1:0, na poluvremenu je bilo 4:1 za protivnike našeg tima. Međutim, u nastavku je usledio preokret. Na kraju treće četvrtine bilo je 5:5, a u poslednjoj deonici Srbija je zaigrala mnogo efikasnije. Poslednji gol dao je Duško Pijetlović, koji je bio i najefikasniji u redovima našeg tima, sa tri gola. Andrija Prlainović i Dušan Mandić dali su po dva.

Za najkorisnijeg igrača Svetske lige proglašen je srpski vaterpolista Mandić, a za najboljeg golmana Josip Pavić iz Hrvatske. U borbi za treće mesto Brazil je posle izvođenja peteraca bio bolji od Sjedinjenih Američkih Država, sa ukupnih 24:23.

Srbija - Hrvatska 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1)

Bazen: Olimpijskog centra u Bergamu