Панамци не штеде комшије: "Посрнула Хрватска, безидејна и без енергије"
Часно се средњеамеричка репрезентација опростила од шанси за пролазак
Репрезентација Хрватске победила је Панаму (1:0) у другом колу групе Л Светског првенства. Једини погодак на утакмици постигао је "џокер с клупе" Анте Будимир у 54. минуту на асистенцију Јосипа Станишића.
Хрватска након два кола има три бода и наставља борбу за нокаут фазу, док је Панама испала након пораза.
Победа Хрватске је стигла након што су у ранијем термину Енглеска и Гана одиграле 0:0, што је додатно закомпликовало ситуацију у групи Л.
Реакција медија
- Панама се на достојанствен, али болан начин опрашта од Светског првенства - наводи панамска Ла Пренса у извештају с утакмице.
- Гласно славље хрватских навијача након последњег судијског звиждука. Анте Будимир ушао је с клупе и постигао једини погодак, доневши Хрватској прву победу на овом Светском првенству. Панама је притискала и покушавала, али није успела да пронађе гол који јој је био потребан, па је испала с турнира - наводи BBC у својој завршној речи о овој утакмици.
"Безидејно и без енергије"
- Тесна победа Хрватске донела јој је преко потребне бодове против Панаме, која је показала интензитет, намеру и веру, али јој је на крају недостајало потребног квалитета и ширине кадра. Екипа Томаса Кристијансена успела је да намучи посрнулу хрватску репрезентацију, која је од почетка до краја деловала безидејно и без енергије. Тек су два минута нападачке инспирације понудиле икакав предах од бледе представе, а завршило се поготком Будимира, који се на дан за заборав Хрватске показао као спасилац - наводи панамски одсек ЕСПН-а.
- Није било лепо, али није ни требало да буде. Хрватска је освојила три итекако потребна бода, док је Панама испала након два борбена пораза од 1:0 - закључује Гуардиан у свом извештају.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.