Panamci ne štede komšije: "Posrnula Hrvatska, bezidejna i bez energije"
Časno se srednjeamerička reprezentacija oprostila od šansi za prolazak
Reprezentacija Hrvatske pobedila je Panamu (1:0) u drugom kolu grupe L Svetskog prvenstva. Jedini pogodak na utakmici postigao je "džoker s klupe" Ante Budimir u 54. minutu na asistenciju Josipa Stanišića.
Hrvatska nakon dva kola ima tri boda i nastavlja borbu za nokaut fazu, dok je Panama ispala nakon poraza.
Pobeda Hrvatske je stigla nakon što su u ranijem terminu Engleska i Gana odigrale 0:0, što je dodatno zakomplikovalo situaciju u grupi L.
Reakcija medija
- Panama se na dostojanstven, ali bolan način oprašta od Svetskog prvenstva - navodi panamska La Prensa u izveštaju s utakmice.
- Glasno slavlje hrvatskih navijača nakon poslednjeg sudijskog zvižduka. Ante Budimir ušao je s klupe i postigao jedini pogodak, donevši Hrvatskoj prvu pobedu na ovom Svetskom prvenstvu. Panama je pritiskala i pokušavala, ali nije uspela da pronađe gol koji joj je bio potreban, pa je ispala s turnira - navodi BBC u svojoj završnoj reči o ovoj utakmici.
"Bezidejno i bez energije"
- Tesna pobeda Hrvatske donela joj je preko potrebne bodove protiv Paname, koja je pokazala intenzitet, nameru i veru, ali joj je na kraju nedostajalo potrebnog kvaliteta i širine kadra. Ekipa Tomasa Kristijansena uspela je da namuči posrnulu hrvatsku reprezentaciju, koja je od početka do kraja delovala bezidejno i bez energije. Tek su dva minuta napadačke inspiracije ponudile ikakav predah od blede predstave, a završilo se pogotkom Budimira, koji se na dan za zaborav Hrvatske pokazao kao spasilac - navodi panamski odsek ESPN-a.
- Nije bilo lepo, ali nije ni trebalo da bude. Hrvatska je osvojila tri itekako potrebna boda, dok je Panama ispala nakon dva borbena poraza od 1:0 - zaključuje Guardian u svom izveštaju.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.