КАКВА ЋЕ САД БИТИ РЕАКЦИЈА КЛОПА? Суспендоване судије са меча Тотенхема и Ливерпула

01.10.2023. 16:38
Jirgen Klop
Јирген Клоп / Извор: Реутерс

Скинути са листе.

ВАР судије Дарен Ингланд и Ден Кук скинути су са листе арбитара делегираних за мечеве у недељу и понедељак због пропуста у мечу Тотенхем - Ливерпул (2:1).

МАЛЕР ЗА ЛИВЕРПУЛ: Одбранили се са деветорицом, па аутоголом у 96. минуту остали без бода

НОВО САОПШТЕЊЕ РКЦ-А: Голман Весен се успешно опоравља

ФУДБАЛСКА УТАКМИЦА СЕ ПРЕТВОРИЛА У БОКС МЕЧ: Тренер тукао судију, мало на терену, мало у тунелу (ВИДЕО)

Они су због одлуке да пониште гол Луиса Дијаза, због офсајда, директно оштетиле Ливерпул, што је Удружење судија (ПГМОЛ) признало грешку одмах после утакмице, навели су да је крив људски фактор у ВАР соби и најавили су санкције - које су брзо и спровели према поменутом тандему арбитара.

Овај двојац је требало да преузме ВАР на мечу Нотингема и Брентфорда, и у дуелу Фулама и Челсија који се игра у понедељак међутим због суспензије уместо њих те мечеве радиће њихове замене.

Одлукама на мечу је био незадовољан и тренер Ливерпула, Јирген Клоп, који је поред тог поништеног гола се жалио и на целокупну партију судијског тима.

- Ово је најнепоштенија утакмица коју сам водио у животу. Све је било непоштено, а оно није ни био офсајд", рекао је менаџер Ливерпола Јурген Клоп - па је додао, после сазнања да је удружење судија признало грешке колега:

- И шта сад? Признали су грешку и Вулвсима на Олд Трафорду, па им нису дали бодове. Неће ни нама. Веровао сам да ће ВАР олакшати свима у свету фудбала - рекао је Јирген Клоп.