18°C
14.05.2024.
117.1155
108.571

KAKVA ĆE SAD BITI REAKCIJA KLOPA? Suspendovane sudije sa meča Totenhema i Liverpula

01.10.2023. 16:38
Jirgen Klop
Jirgen Klop / Izvor: Reuters

Skinuti sa liste.

VAR sudije Daren Ingland i Den Kuk skinuti su sa liste arbitara delegiranih za mečeve u nedelju i ponedeljak zbog propusta u meču Totenhem - Liverpul (2:1).

MALER ZA LIVERPUL: Odbranili se sa devetoricom, pa autogolom u 96. minutu ostali bez boda

NOVO SAOPŠTENJE RKC-A: Golman Vesen se uspešno oporavlja

FUDBALSKA UTAKMICA SE PRETVORILA U BOKS MEČ: Trener tukao sudiju, malo na terenu, malo u tunelu (VIDEO)

Oni su zbog odluke da ponište gol Luisa Dijaza, zbog ofsajda, direktno oštetile Liverpul, što je Udruženje sudija (PGMOL) priznalo grešku odmah posle utakmice, naveli su da je kriv ljudski faktor u VAR sobi i najavili su sankcije - koje su brzo i sproveli prema pomenutom tandemu arbitara.

Ovaj dvojac je trebalo da preuzme VAR na meču Notingema i Brentforda, i u duelu Fulama i Čelsija koji se igra u ponedeljak međutim zbog suspenzije umesto njih te mečeve radiće njihove zamene.

Odlukama na meču je bio nezadovoljan i trener Liverpula, Jirgen Klop, koji je pored tog poništenog gola se žalio i na celokupnu partiju sudijskog tima.

- Ovo je najnepoštenija utakmica koju sam vodio u životu. Sve je bilo nepošteno, a ono nije ni bio ofsajd", rekao je menadžer Liverpola Jurgen Klop - pa je dodao, posle saznanja da je udruženje sudija priznalo greške kolega:

- I šta sad? Priznali su grešku i Vulvsima na Old Trafordu, pa im nisu dali bodove. Neće ni nama. Verovao sam da će VAR olakšati svima u svetu fudbala - rekao je Jirgen Klop.