РАЗОЧАРЕЊЕ НА МАРАКАНИ: Звезда са играчем мање ремизирала са Шерифом (ВИДЕО)

03.08.2021. 20:20
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Очекивало се много више.

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено 1:1 (1:1) на стадиону ''Рајко Митић'' против молдавског Шерифа у трећем колу квалификација за Лигу шампиона. Црвено-бели су од 58. минута играли са играчем мање пошто је искључен Гелор Канга што је можда и спречило Звезду да дође до победе.

ЕКСКЛУЗИВНО САМО У МЕРИДИАНУ – НАБИЛДУЈ КВОТУ КЛАДЕЋИ СЕ УЖИВО

КО ЈЕ ФАВОРИТ АКО ДОЂЕ ДО ДУЕЛА ЗВЕЗДА - ДИНАМО? Ћиро Блажевић ОДГОВОРИО на "шкакљиво" питање

ЛОВА ЈЕ СПРЕМНА: Звезда за обрачун са Динамом доводи нападача од 2,5 милиона евра

Гости су први запретили у 5. и 10. минуту, али су оба њихова покушаја завршила преко гола. Од тог тренутка је Звезда преузела иницијативу и створила неколико прилика. Катаи је у 11. минуту повукао мало јаче лопту па је његов покушај успео да спречи Атанасијадис. Фалко је је пробао у 15, Канга у 16, а Диони се у доброј прилици нашао у 17. минуту, али промене резултата није било.Гост ису повели у 33. минуту преко Кастањеде који је из слободног ударца савладао лоше постављеног Борјана. Кренула је Звезда да приска одбрану гостију после примљеног гола, имали су шансе Канга и Панков, да би Диони донео изједначење у завршници првог полувремена после грешке голмана гостију и лопте која се одбила до њега од Жулијена.

Фалко је имао два покушаја у 49. и 53 минуту, али није био прецизан, да би у 58. минуту Канга добио други жути картони и Звезда остала са играчем мање. Упркос томе Звезда је наставила да напада, Иванић је у 68. минуту шутирао преко гола из добре позиције, да би пет минута касније и Гобељић имао шабнсу, али није био прецизан. Гости нису много нападали иако су имали играча више, а два пута је врло непрецизно покушао Траоре. Остало је 1:1 и Звзеда ће у Молдавији кренути од нуле, али је у Београду пропуштен добра прилика.

Фудбалери Црвене звезде вечерас од 21 час на стадиону ''Рајко Митић'' дочекују молдавски Шериф из Тираспоља у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Црвено-бели су до трећег кола стигли пошто су у двомечу елиминисали Каират. Казахстански шампион слави оје у првом мечу са 2:1, али је у Београду оправдала статус фаворита и славила са убедљивих 5:0. Гости из Молдавије су у претходном колу елиминисали шампиона Јерменије Алашкерт.

Црвена звезда никад није играла против Шерифа, али је у овом двомечу фаворит. Тренер Дејан Станковић послаће на терен најјачи састав не би ли црвено-бели евентуално већ у првом мечу стекли предност која би им гарантовала миран реванш и пласман у плеј-оф квалификација за елитно такмичење.

90 3. минут
Бен је покушао, ал ије лопта закачила дбрамбеног играча гостију и потпуно успорила па голма Шерифа није имао пролбема да заустави тај покушај.
87. минут
Потпуно је опао темпо меча, нема прилика.
76. минут
Измена и у Звезди, Фалка мења Бен.
75. минут
Двострука измена код гостију, излазе Жулине и Кастањеда, а улазе Констанца и Бизјак.
74. минут
Врло лош покушај Траореа.
73. минут
Још једна прилика за Звезду, Гобељић је из трка шутирао са десне стране поред гола.
71. минут
Траоре је покушао са 18 метара, али је њеогв ударац био лош.
68. минут
Одлична прилика за Звезду, Иванић је шутирао искоса са леве стране, али је лопта отишла преко гола. Измена у Звезди, Крстичић је заменио Санога.
58. минут
Звезда остаје са играчем мање пошто је други жути картон добио Канга.
56. минут
Прва измена у Звезди, Крстовић је заменио Дионија.
53. минут
Још једном је Фалко покушао, овог пута са двадесетак метара, али је лопта отишла преко гола.
49. минут
Добра прилика за Фалка који је шутирао са 16 метара, али је одбранио Атанасијадис покушај Италијана.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Крај првог полувремена.
45 1. минут
1:1!!! Исплатио се притисак Звезде у завршници полувгремена. Канга је центрирао, голма гостију промашио лопту која се одбила од Жулијена право до усамљеног Дионија коме није било тешко да постигне гол.
43. минут
Панков је главом послао лопту преко гола после корнера.
41. минут
Канга је одчлично шутирао са 18 метара, али је голман Шерифа успео да избаци лопту у корнер.
33. минут
0:1!!! Води Шериф поготком Кастањеде из слободног ударца.
23. минут
Врло лош покушај гостију.
17. минут
Звезда све чешће у прилици да угрози гол гостију, Диони је био у доброј позицији, али је слабо шутирао.
16. минут
Канга је са 40 метара покушао и шутирао право у голмана гостију.
15. минут
Фалко је са 15 метара шутирао преко гола из акције коју је покренуо Катаи.
11. минут
Одиграл ису Катаи и Иванић дупли пас, али је Катаи дао себи прејак фор голман гостију успео је да лопту скрене у корнер после којег није било опасности.
10. минут
Арболеда је покушао после корнера, али је главом лопту послао преко гола. Шериф конкретнији на почетку утакмице.