ГЛАВОБОЉА ЗА СТАНКОВИЋА: Звезда поражена у Казахстану

21.07.2021. 15:16
Kairat - Crvena zvezda
Каират - Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Меч другог кола квалификација за Лигу шампиона.

Фудбалери Црвене звезде поражени су са 2:1 на гостовању Каирату у Алматију (Казахстан) у оквиру другог кола квалификација за Лигу шампиона.

КАД МЕРИДИАН ЧАСТИ – СВИ СУ НА ДОБИТКУ! Није само АУДИ, стигла и веспа и поклон путовања (ФОТО)

ПРЕД МЕЧ С КАИРАТОМ Драговић подгрејао наду Делија: "Арнаутовић је звездаш..." Хоће ли доћи? ВРЛО ЈЕ МОГУЋЕ

МИЛИОНИ НА ДОХВАТ РУКЕ: Звезди пласман у групну фазу доноси брдо новца

Црвена звезда је катастрофално одиграла прво полувреме. Организација игре није постојала, било је евидентно да су играчи уморни, да ли од пута и слабог спавања или од нечег другог није позанато, али екипа је изгелда врло слабо.

Везни ред није успевао да повежелиније, а Милан Гајић потврдио да лоша игра против Војводине није случајност. Катаи и Иванић су покушавали нешто, али није то било ни изблиза опасно као током прошле сезоне.

КАИРАТ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:1 (1:0)

Стадион: Алмати Орталук

Судија: Мелер (Турска)

Стрелци: Канте 25, Бањак 80.- Микановић (аг.) 57.

Каират: Покатилов, Микановић, Дугалић, Алип, Сујумбајев (од 46. Буранчев (од 76. Алкулов)), Пољаков, Косовић (од 12. Ворговски), Ховханисјан, Шушеначев (од. 68. Бањак), Лав, Канте.

Црвена звезда: Борјан, Гајић, Драговић, Панков, Родић, Крстичић, Саного, Иванић (од. 68. Канга), Катаи (од 84. Бакајоко), Бен (од 90. минута Фалко), Павков (од 46. Диони)

Наставак је донео далеко бољу игру црвено-белих и то се исплатило у 57. минуту када је Хрват Дино Микановић неспретно реаговао и савладао свог голмана.

Када се очекивало да Звезда поведе само минут после сјајне шансе Гејлора Канге, домаћин је поново повео. Стрелац је био доскорашњи играч Партизана Маки Бањак, који је искористио лошу офсајд замку Милана Родића и рутионски је савладао Борјана.

После овог меча остаје само главобоља за Дејана Станковића, јер је јасно да са оваквом игром тешко могу црвено-бели да дођу и до минималне победе која би донела макар продужетке следеће недеље у Београду.

Ток меча можете пратити овде.

90. минут
Играће се још три минута. Фалко је пробио са леве стране, али отклоњена је опасност.
89. минут
Прлика за Звездиу, али Диони није успео да дође до првенца у званичним мечевима за Звезду.
80. минут
2:1!!! Бањак постиже гол после лош офсајд замке Милана Родића.
78. минут
Феноменална шанса за Кангу, али Покатилов је одлично одбранио. Домаћин узвраћа из контер. Драговић је избацио у корнер.
66. минут
Гужва у шаснестерцу Звезде, али некако је отклоњена опасност
59. минут
Звезда напада као да су неки други момци изашли на терен у другом делу.
58. минут
Добро пуца Катаи, али лопта је скренута у корнер.

57. минут
1:1!!! Гајић је лоше центрирао, али је Хрват Дино Микановић је неспретно затресао своју мрежу.
54. минут
Катаи шутира, али преслабо, а уз то и поред гола.
51. минут
Прва озбиљна акција Звезде, али Крстичић је лоше пуцао.
46. минут
Ушао је Лоис Диони у екипи Звезде уместо Милана Павкова.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА У КОЈЕМ ЈЕ КАИРАТ БИО ЗНАТО БОЉИ ОД ЗВЕЗДЕ

45. 2. минут
Гужва у шеснаестерцу домаћих, али није било праве прилике.
45. минут
Играће се још два минута.
43. минут
Катаи је добру лепу лопту опд Крстичића, али Alekksandar је мало оклевао и изблокиран му је шут.
40. минут
Нови покушај домаћих, али високо преко гола Милана борјана је завршила лопта.
32. минут
Канте је главом пребацио лопту на другу стативу, али Вагнер Лав није успео да упути ударац у оквир гола.
28. минут
Катаи из изгледне ситуације пуце десетак метара поред гола.
24. минут
1:0!!! Канте рутински са пет метара главом после корнера погађа мрежу Милана Борјана. Заслужено вођство.