GLAVOBOLJA ZA STANKOVIĆA: Zvezda poražena u Kazahstanu

21.07.2021. 15:16
Kairat - Crvena zvezda
Kairat - Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sa 2:1 na gostovanju Kairatu u Almatiju (Kazahstan) u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

KAD MERIDIAN ČASTI – SVI SU NA DOBITKU! Nije samo AUDI, stigla i vespa i poklon putovanja (FOTO)

PRED MEČ S KAIRATOM Dragović podgrejao nadu Delija: "Arnautović je zvezdaš..." Hoće li doći? VRLO JE MOGUĆE

MILIONI NA DOHVAT RUKE: Zvezdi plasman u grupnu fazu donosi brdo novca

Crvena zvezda je katastrofalno odigrala prvo poluvreme. Organizacija igre nije postojala, bilo je evidentno da su igrači umorni, da li od puta i slabog spavanja ili od nečeg drugog nije pozanato, ali ekipa je izgelda vrlo slabo.

Vezni red nije uspevao da poveželinije, a Milan Gajić potvrdio da loša igra protiv Vojvodine nije slučajnost. Katai i Ivanić su pokušavali nešto, ali nije to bilo ni izbliza opasno kao tokom prošle sezone.

KAIRAT - CRVENA ZVEZDA 2:1 (1:0)

Stadion: Almati Ortaluk

Sudija: Meler (Turska)

Strelci: Kante 25, Banjak 80.- Mikanović (ag.) 57.

Kairat: Pokatilov, Mikanović, Dugalić, Alip, Sujumbajev (od 46. Burančev (od 76. Alkulov)), Poljakov, Kosović (od 12. Vorgovski), Hovhanisjan, Šušenačev (od. 68. Banjak), Lav, Kante.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Dragović, Pankov, Rodić, Krstičić, Sanogo, Ivanić (od. 68. Kanga), Katai (od 84. Bakajoko), Ben (od 90. minuta Falko), Pavkov (od 46. Dioni)

Nastavak je doneo daleko bolju igru crveno-belih i to se isplatilo u 57. minutu kada je Hrvat Dino Mikanović nespretno reagovao i savladao svog golmana.

Kada se očekivalo da Zvezda povede samo minut posle sjajne šanse Gejlora Kange, domaćin je ponovo poveo. Strelac je bio doskorašnji igrač Partizana Maki Banjak, koji je iskoristio lošu ofsajd zamku Milana Rodića i rutionski je savladao Borjana.

Posle ovog meča ostaje samo glavobolja za Dejana Stankovića, jer je jasno da sa ovakvom igrom teško mogu crveno-beli da dođu i do minimalne pobede koja bi donela makar produžetke sledeće nedelje u Beogradu.

Tok meča možete pratiti ovde.

90. minut
Igraće se još tri minuta. Falko je probio sa leve strane, ali otklonjena je opasnost.
89. minut
Prlika za Zvezdiu, ali Dioni nije uspeo da dođe do prvenca u zvaničnim mečevima za Zvezdu.
80. minut
2:1!!! Banjak postiže gol posle loš ofsajd zamke Milana Rodića.
78. minut
Fenomenalna šansa za Kangu, ali Pokatilov je odlično odbranio. Domaćin uzvraća iz konter. Dragović je izbacio u korner.
66. minut
Gužva u šasnestercu Zvezde, ali nekako je otklonjena opasnost
59. minut
Zvezda napada kao da su neki drugi momci izašli na teren u drugom delu.
58. minut
Dobro puca Katai, ali lopta je skrenuta u korner.

57. minut
1:1!!! Gajić je loše centrirao, ali je Hrvat Dino Mikanović je nespretno zatresao svoju mrežu.
54. minut
Katai šutira, ali preslabo, a uz to i pored gola.
51. minut
Prva ozbiljna akcija Zvezde, ali Krstičić je loše pucao.
46. minut
Ušao je Lois Dioni u ekipi Zvezde umesto Milana Pavkova.

KRAJ POLUVREMENA U KOJEM JE KAIRAT BIO ZNATO BOLJI OD ZVEZDE

45.+2. minut
Gužva u šesnaestercu domaćih, ali nije bilo prave prilike.
45. minut
Igraće se još dva minuta.
43. minut
Katai je dobru lepu loptu opd Krstičića, ali Alekksandar je malo oklevao i izblokiran mu je šut.
40. minut
Novi pokušaj domaćih, ali visoko preko gola Milana borjana je završila lopta.
32. minut
Kante je glavom prebacio loptu na drugu stativu, ali Vagner Lav nije uspeo da uputi udarac u okvir gola.
28. minut
Katai iz izgledne situacije puce desetak metara pored gola.
24. minut
1:0!!! Kante rutinski sa pet metara glavom posle kornera pogađa mrežu Milana Borjana. Zasluženo vođstvo.
22. minut
Ben je pao u šesnaestercu Kazaha, ali sudija samo odmahuje rukom.
18. minut
Katai i Ivanić su lepo sarađivali, ali Dugalić je loptu izbacio u korner.
13. minut
Vorogovski u ekipi Kairata menja bivšeg igrača Partizana Kosovića.
7. minut
Probao je Ben sa distance, ali pravo u golmana Pokatilova.
2. minut
Milan Borjan spašava Zvezdu. Hovanisijan nije iskoristio kolosalnu priliku. Bio je jedan na jedan sa Kninjaninom, ali Borjan je uspeo da spase crveno-bele.