ЛИГА ЕВРОПЕ: Крај за Јанг бојс! Свилар одвео Рому међу 16

23.02.2024. 07:48
Sporting - Jang bojs
Спортинг - Јанг бојс / Извор: Реутерс

Спарта је са играчем више у завршници дошла до чакм три гола и пролаза даље.

Екипе Олимпика из Марсеја, Спарте из Прага и Спортинга из Лисабона су прошле у осмину финала Лиге Европе у регуларном току, док је после пенала последњи воз ухватила и Рома. Они су у Риму одиграли против Фејенорда 1:1 после 90 и 120 минута, а идентичан резултат је био и у првом мечу. На пенале су славили са 4:2 и тако наш Миле Свилар, који је одбранио два једанаестерца, наставља да се бори за трофеј.

МИТРОВИЋЕВ ШЛАГ НА ТОРТИ: Ал Хилал иде ка титулу шампиона континента (ВИДЕО)Aleksandar Mitrović

МИТРОВИЋЕВ ШЛАГ НА ТОРТИ: Ал Хилал иде ка титулу шампиона континента (ВИДЕО)

ЛК: Динамо успео да прође даљеTakuro Kaneko

ЛК: Динамо успео да прође даље

ЛИГА ЕВРОПЕ: Јовић погодио, Милан прошао упркос поразу (ВИДЕО)Luka Jović

ЛИГА ЕВРОПЕ: Јовић погодио, Милан прошао упркос поразу (ВИДЕО)

Екипа Јанг бојса која је до Лиге Европе стигла из Лиге шампиона тако што је првака Србије Црвену звезду оставила иза себе заврпила је такмичење. То је било и очекивано пошто су у првом мечу у Берну изгубили са 3:1 од Спортинга. Днас је било 1:1, али то је свакако одговарало Португалцима.

Олимпик је у марсеју славио са 3:1 против Шахтјора из Доњецка, иако је дуго изгелдало да ће представник Украјине проћи даље. Повели сиу преко Георгија Судакова у 12. минуту и будући да је први меч завршен без победника (1:1) имали су повољан скор.

Поравнао је Пјер-Емерик Обемејанг у 23, а тријумф су донели Исмаила Сар (74.) и Џофри Кондогобија у 81. минуту.

Спарта је на свом терену славила са 3:1 против Галатараја и прошли су у осмину финала јер је у Истанбулу било 3:2. Ипак, да Кан Ајхан није искључен при резултату 1:1 у 70. минуту питање је шта би било. После тога су дали чак три гола и ушли међу 16 најбољих.