LIGA EVROPE: Kraj za Jang bojs! Svilar odveo Romu među 16

23.02.2024. 07:48
Sporting - Jang bojs
Sporting - Jang bojs / Izvor: Reuters

Sparta je sa igračem više u završnici došla do čakm tri gola i prolaza dalje.

Ekipe Olimpika iz Marseja, Sparte iz Praga i Sportinga iz Lisabona su prošle u osminu finala Lige Evrope u regularnom toku, dok je posle penala poslednji voz uhvatila i Roma. Oni su u Rimu odigrali protiv Fejenorda 1:1 posle 90 i 120 minuta, a identičan rezultat je bio i u prvom meču. Na penale su slavili sa 4:2 i tako naš Mile Svilar, koji je odbranio dva jedanaesterca, nastavlja da se bori za trofej.

MITROVIĆEV ŠLAG NA TORTI: Al Hilal ide ka titulu šampiona kontinenta (VIDEO)Aleksandar Mitrović

MITROVIĆEV ŠLAG NA TORTI: Al Hilal ide ka titulu šampiona kontinenta (VIDEO)

LK: Dinamo uspeo da prođe daljeTakuro Kaneko

LK: Dinamo uspeo da prođe dalje

LIGA EVROPE: Jović pogodio, Milan prošao uprkos porazu (VIDEO)Luka Jović

LIGA EVROPE: Jović pogodio, Milan prošao uprkos porazu (VIDEO)

Ekipa Jang bojsa koja je do Lige Evrope stigla iz Lige šampiona tako što je prvaka Srbije Crvenu zvezdu ostavila iza sebe zavrpila je takmičenje. To je bilo i očekivano pošto su u prvom meču u Bernu izgubili sa 3:1 od Sportinga. Dnas je bilo 1:1, ali to je svakako odgovaralo Portugalcima.

Olimpik je u marseju slavio sa 3:1 protiv Šahtjora iz Donjecka, iako je dugo izgeldalo da će predstavnik Ukrajine proći dalje. Poveli siu preko Georgija Sudakova u 12. minutu i budući da je prvi meč završen bez pobednika (1:1) imali su povoljan skor.

Poravnao je Pjer-Emerik Obemejang u 23, a trijumf su doneli Ismaila Sar (74.) i Džofri Kondogobija u 81. minutu.

Sparta je na svom terenu slavila sa 3:1 protiv Galataraja i prošli su u osminu finala jer je u Istanbulu bilo 3:2. Ipak, da Kan Ajhan nije isključen pri rezultatu 1:1 u 70. minutu pitanje je šta bi bilo. Posle toga su dali čak tri gola i ušli među 16 najboljih.