ЛИГА ШАМПИОНА: Бејл водио Краљеве до одбране трона (ВИДЕО)

26.05.2018. 22:38
Garet Bejl
Гарет Бејл / Извор: Реутерс

Финални меч одигран у Кијеву, судио је Милорад Мажић.

Фудбалери Реала одбранили су титулу првака Европе. У финалу Лиге шампиона, на Олимпијском стадиону у Кијеву, екипа Зинедина Зидана победила је Ливерпул са 3:1 и тако дошла до 13. титуле (трећу узастопну) најбољег на Старом континенту. Голове за Лос Бланкосе су дали Карим Бензема и Гарет Бејл (два), док је почасни погодак за Редсе дао Садио Мане. Можда би резултат био другачији да је до краја за Ливерпул играо Мохамед Салах, али је то сада у домену "шта би било кад би било". Краљевски клуб је на трону остао сасвим заслужено, пошто је завршница припала Кристијану Роналду и дружини.

ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА: Јокановић и Митровић у ПРЕМИЈЕР ЛИГИ! (ФОТО)

ФУЛАМ ЈЕ ОПЕТ У ЕЛИТИ: Митровићу су певали "ону његову" песму, а Јокановић је добио ВЕОМА важну поруку (ВИДЕО)

Првих 45 минута меча који је судио најбољи српски арбитар Милорад Мажић обележиле су на жалост повреде, а не голови или шансе. У 26. минуту Мохамед Салах је био у дуелу са Серхиом Рамосом, и тада је изгледа страдало раме. Египћанин је још неколико минута био на терену, а затим је изашао са терена уз болну гримасу и сузе.

МАЛЕР ЗА ЛИВЕРПУЛ, АЛИ И ЗА ЕГИПАТ! Салах напустио финале Лиге шампиона! (ВИДЕО ФОТО)

Одмах после изласка Салаха, на друштвеним мрежама су се појавиле објаве у којим се тврди да је Рамос намерно повредио Салаха.

Само неколико минута касније, игру је напустио и Карлос Карвахал, због повреде задње ложе, а ушао је Наћо. У наставку меча, већ у 48. минуту, Реал је, тачније Иско погодио пречку. Али су се навијачи Реала прилично брзо радовали. Међутим, водећем голу Реала претходила је велика грешка голмана Редса, Каријуса, а "поклон" је искористио Карим Бензема. Играо се 51. минут.

Изједначење је виђено веома брзо, за само четири минута, а стрелац је био Садио Мане после корнера.

На нови гол се није много чекало. У 61. минуту, уместо Иска ушао је Гарет Бејл, а само три минута касније "маказицама" је савладао голмана Ливерпула.

У 70. минуту, Мане је могао поново да донесе изједначење, али је тада статива била "савезник" Кејлора Наваса. Меч је решен у 83. минуту, када је Велшанин опет био стрелац, а Каријус је направио нову грешку. То је уједно био и коначан резултат.

У 93. минуту је утрчао и навијач, док је Реал био у нападу, али су га редари зауставили и изнели га са терена.

РЕАЛ МАДРИД - ЛИВЕРПУЛ 3:1

СТРЕЛЦИ: Бензема 51, Бејл 64, 83 - Мане 55.

СТАДИОН: Олимпијски у Кијеву

СУДИЈА: Милорад Мажић (Србија)

РЕАЛ МАДРИД: Навас, Карвахал (Од 36. Наћо), Варан, Рамос, Марсело, Каземиро, Крос, Модрић, Иско (од 61. Бејл), Бензема (од 88. Асенсио), Роналдо. Тренер: Зидан.

ЛИВЕРПУЛ: Каријус, Александер Арнолд, Ловрен, Ван Дајк, Робертсон, Хендерсон, Милнер, Вијналдум, Мане, Фирмино, Салах (Од 30. Лалана). Тренер: Клоп.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.